Kam v Bratislave zadarmo: Kaviarne budú mlieť nielen kávu, ale i jazyky a archeológiu

Bratislavské kaviarne nie sú len miesta na posedenie pri dobrej káve. Menia sa aj na priestor, kde si precvičíte cudzie jazyky.

Cestovanie pomaly

Rozmýšľali ste niekedy nad cestou do ďaleka po vlastných či na bicykli? Putovať len s tým, čo si sami nesiete? A viete si predstaviť, že by táto cesta trvala dva týždne, mesiac či viac?

V Bystre privítame troch ľudí, ktorí si to zažili v rôznej forme. Prečo sa na takú cestu vydali a čo im to dalo, vám prezradí Žožo, Aďa a Vera.

utorok / 19:00 hod / Bystro – Komunitná obývačka, Karpatská 3 / Vstupné dobrovoľné

Archeologická kaviareň

Eisnerova spoločnosť archeologická a Slovenské národné múzeum-Archeologické múzeum pripravili nový prednáškový cyklus Archeologická kaviareň určený širokej verejnosti, v ktorom postupne predstavia zaujímavé témy z oblasti archeológie, zamerané na rôzne obdobia praveku, protohistórie a včasného stredoveku.

utorok / 16:30 hod / Prírodovedné múzeum SNM / Vstupné dobrovoľné

Noc literatúry

Priaznivci kvalitnej literatúry sú pozvaní 22. mája do večerných ulíc Bratislavy, kde si vypočujú úryvky čerstvých slovenských prekladov literárnych textov európskych autorov/autoriek na miestach bežne s literatúrou nespájaných. Herci a herečky budú čítať z románov a poviedok, ktoré sú aktuálne na pultoch kníhkupectiev.

Noc literatúry v Bratislave prevedie návštevníkov uličkami Starého Mesta, najmä Baštovou a Zámočníckou, ale aj ďalšími. Bude sa čítať v divadle, v niekoľkých galériách, ale aj v opustených domoch, ktoré na svojich obyvateľov ešte len čakajú.

streda / 18:00 hod / Staré Mesto / Vstup voľný

Jazyková kaviareň

Jazyková kaviareň v Mareene obľubuje kávu a jazyky. Ste na tom rovnako? Jedna streda v mesiaci je vždy vaša. Príďte sa zarozprávať a spoznajte Mareenu aj ako kaviareň.

Prisadnite si k jednému zo stolíkov, precvičte si s Mareenami slovenčinu a podebatujte s kaviarňovým lektormi. Tento mesiac môžete popracovať na vašej slovenčine, nemčine alebo angličtine.

streda / 18:30 hod / Komunitné centrum Mareena, Lazaretská 32 / Vstupné dobrovoľné

Večer zVedavých

Ak máte radi TEDex, Discovery kanál alebo NatGeo, príďte na stretnutie do útulného prostredia VIP salónika Kafé Lampy v Petržalke. Prednášajúci sa počas 7 200 sekúnd zábavnou formou podelia o svoju vášeň v ich špecializácii. Tentokrát v angličtine.

streda / 19:00 hod / Lampy coffee&club&culture (Kafé Lampy) / Vstup voľný

Hudobné baroko

Cirkevné konzervatórium v Bratislave Vás pozýva na 3. podujatie jarnej časti edukačno-umeleckého projektu Students Meet Professionals – Cyklické formy hudobného baroka.

štvrtok / 10:00 hod / Cirkevné konzervatórium / Vstup voľný

Počúvadlo vol. 3

Počúvadlo už po tretíkrát. Opäť sa budú v petržalskej knižnici čítať dobré knihy a počúvať dobrá muzika. Ukážky z diel pôvodnej slovenskej a prekladovej tvorby budú čítať známe tváre slovenskej umeleckej scény, knižného sveta, tváre miestnej knižnice.

piatok / 17:00 hod / Miestna knižnica Petržalka / Vstup voľný

Zdroj: citylife, ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: bratislava.dnes24.sk