Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Cestovanie časom, pouličný festival v centre mesta aj skvelý dobový piknik
20
Galéria
Zdroj: ephoto.sk , bratislava.dnes24.sk

Kam v Bratislave zadarmo: Cestovanie časom, pouličný festival v centre mesta aj skvelý dobový piknik

Naše mesto bude počas víkendu žiť skvelými akciami. Prenesiete sa v čase, uvidíte bratislavský živý orloj, ochutnáte vynikajúce burgre a pozriete si úžasné umelecké diela.

Kultúra
Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Cestovanie časom, pouličný festival v centre mesta aj skvelý dobový piknik

Naše mesto bude počas víkendu žiť skvelými akciami. Prenesiete sa v čase, uvidíte bratislavský živý orloj, ochutnáte vynikajúce burgre a pozriete si úžasné umelecké diela.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Cestovanie časom, pouličný festival v centre mesta aj skvelý dobový piknik
20
Galéria
Zdroj: ephoto.sk , bratislava.dnes24.sk

Cestovanie časom

Mestská časť Staré Mesto pripravila na piatok a sobotu tretí ročník festivalového podujatia s názvom Cestovanie časom, ktorého cieľom je priblížiť minulosť a prepojiť ju so súčasnosťou. Ulice ožijú historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti. Festival otvorí v piatok o 18:00 hod. na Hviezdoslavovom námestí koncert v podaní symfonického a komorného orchestra bratislavského Konzervatória. V nedeľu uvidíte sprievod v kostýmoch, bratislavský živý orloj a ďalšie zaujímavé lákadlá.

piatok – sobota / centrum Bratislavy / vstup voľný / podrobný program nájdete TU

Beer & Burger Fest

Jedinečný a prvý open-air festival, kde sa okrem stánkov s remeselnými pivovarmi z celého Slovenska a Česka potešíte výberom tých najkvalitnejších burgerov z celej strednej Európy. Počas celého festivalu bude účastníkom so psíkmi k dispozícii festivalový Hafpark. V areáli tiež bude zábavný park so súťažami a hrami pre deti.

Po výdatnom jedle si budete môcť oddýchnuť v chillout zóne a osviežiť sa letným miešaným nápojom. Počas oboch dní konania festivalu bude na hlavnom pódiu pestrý hudobný program. Zabavia vás skupiny ako Puding Pani Elvisovej, Homo Sapiens a večer zahrajú rockové pecky AC/DC Revival a Guns n Roses Revival. Pripravené sú aj lekcie školy varenia. Budete sa učiť grilovať, burgrovať a súťažiť o skvelé ceny.

piatok – sobota / Tyršovo nábrežie / vstup voľný

Dolce Vitaj

Festival Dolce Vitaj v Bratislave uzavrie v piatok koncert neapolského ženského Tria Assurd. Inšpiratívny príklad world music prináša spontánnu esenciu Južného Talianska, avizujú organizátori vystúpenia tria, ktoré používa tradičné nástroje ako tamburíny a akordeón a za 25 rokov svojej existencie sa stalo známe po celom svete. Svoje umenie prezentovali vo významných svetových divadlách a spolupracovali s najlepšími tanečnými súbormi od Kanady, USA, Chile až po Nemecko a Švajčiarsko.

piatok / 19:00 hod. / Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu / vstup voľný

Urban Art Festival

Urban Art Festival pre vás tento rok pripravil 6 pódií, 40 vystúpení rôznych hudobných žánrov, handmade zónu, vína pred Starou tržnicou, Dáždnikovú ulicu, detskú zónu, pouličných umelcov, dopravu turistickým vláčikom a loďou a mnoho iného. Viac sa dozviete TU.

sobota – nedeľa / centrum mesta / vstup voľný

Veľký letný karneval

Aj tento rok budú môcť najmenší privítať začiatok prázdnin Veľkým letným karnevalom v uliciach Senca. Centrum mesta zaplní pouličné divadlo plné karnevalových masiek, vystúpení tanečných a hudobných súborov, divadelných foriem. Program podujatia nájdete TU.

piatok / 18:00 hod. / centrum Senca a jazerá JUH / vstup voľný

Bratislava Street Art Festival 2018

Steny v okolí Kamenného námestia už zdobia diela medzinárodne uznávaných umelcov ako CART1 (FR), FAT HEAT (HU), alebo FinDAC (IR), ktorého veľkoformátová maľba BIG EYES (Veľké oči) na Dunajskej ulici, bola zaradená medzi najlepšie street artové diela na svete za rok 2017. V priebehu tohto týždňa pribudnú ďalšie 3 umelecké plochy a konečný počet „exponátov“ sa zastaví na čísle 7. Festival sa v sobotu rozšíri aj na Jakubovo námestie.

Projektu Street Art Gallery sa zúčastnil aj bratislavský fotograf Lousy Auber so svojím konceptom reinterpretácie fasády bývalého Hotela Kyjev s názvom Hotel Kyjev Deconstructed. Z fasády roky zavretého hotela sa tak stalo obrovské umelecké dielo, jedno z najväčších v Európe. V sobotu festival spestria aj viacré koncerty.

Podrobný program festivalu nájdete TU.

do soboty / Kamenné námestie, Tesco Rooftop, Hotel Kyjev, Jakubovo námestie

Karloveské kultúrne leto

Novinkou tohtoročného kultúrneho leta v Karlovej Vsi bude jeho oficiálne otvorenie v Líščom údolí (v prípade nepriaznivého počasia v Karloveskom centre kultúry). Začne sa v sobotu o 17. hodine a skončí sa po 23. hodine. V úvode otváracieho programu sa predstaví Karloveský športový klub s cvičením Zdravý chrbát. Divadlo JaKi prinesie komédiu plnú omylov a pikantností Prešporská povesť.

Večer o 20. hodine vystúpi známa folková stálica Marián, Marek a Martin Geišbergovci. O 21:30 hod. si budú môcť návštevníci Otvorenia Karloveského kultúrneho a športového leta pozrieť celosvetovo oceňovaný slovenský thriller, ktorý ašpiroval na Oscara, Čiara. Pre divákov bude pripravené občerstvenie, hry, repelenty a deky.

sobota / od 17:00 hod. / Líščie údolie / vstup voľný

Dobový piknik

Celomestský dobový piknik v duchu prvej polovice minulého storočia je prehliadkou módy, hudby, tanca a životného štýlu našich dedov a babičiek. Prenesieme sa do doby, keď čas plynul akosi pomalšie a ľudia si vedeli vychutnávať chvíle oddychu bez mobilných telefónov a sociálnych sietí.

nedeľa 1. júla / od 14:00 do 22:00 hod. / Sad Janka Kráľa / vstup voľný

Bicykluj za Ninku

1. júl 2018 bude v znamení pomoci pre malú 4-ročnú Ninku z Bratislavy, ktorá bojuje s mnohými ochoreniami. Symbolickým bicyklovaním na stacionárnych bicykloch môžte urobiť dobrý skutok , vyrobiť si chutný drink z čerstvého ovocia a dobre sa zabaviť. Ak nemôžte prísť osobne, môžte pomôcť aj zaslaním dobrovoľného finančného príspevku, ktorý bude odovzdaný rodine.

nedeľa / od 14:00 do 18:00 hod. / Eurovea / Ninku môžete podporiť aj finančne TU

Cestovanie časom Bratislava
20
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín