Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Čaká nás atraktívny víkend strávený pri športe, na námestiach, ale aj v prírode

Bratislavské mestské dni prinesú skvelé zážitky a podujatia. Medzi inými aj Dobrý trh či Lesnícke dni. Otvoria sa tiež dvere do múzeí a na športoviská.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Čaká nás atraktívny víkend strávený pri športe, na námestiach, ale aj v prírode
23
Galéria

Bratislavské mestské dni 2019

Bratislavské mestské dni opäť ponúkajú desiatky podujatí v mnohých mestských organizáciách. Otvoria sa aj brány do Primaciálneho paláca a tešiť sa môžete na bezplatné vstupy do viacerých mestských múzeí, galérií alebo ZOO, na bezplatné vyhliadkové plavby na Dunaji či obľúbené lesnícke dni na Železnej studienke a Kamzíku.

Už 16. ročník obľúbeného podujatia s bohatým programom pre všetkých prinesie okrem iného otvorené športoviská. Môžete navštíviť zimný štadión v Dúbravke, plaváreň a posilňovňu na Pasienkoch či bedmintonové kurty. V sobotu všetkých zvedavcov čaká Deň otvorených dverí primátora. Návštevníci si môžu pozrieť pracovňu a kancelárie, porozprávať sa s primátorom Matúšom Vallom a jeho námestníkmi a oboznámiť sa s ich prácou.

piatok – nedeľa / viacero miest v Bratislave / vstup voľný / podrobný program TU

Svätojurské hody

Tento víkend sú opäť po roku pripravené hodové slávnosti v malebnom mestečku Svätý Jur. Zabavia sa deti i dospelí, nehovoriac o gurmánoch, ktorí si na sto percent prídu na svoje. Lákadlom budú vystúpenia hudobných skupín. Predstaví sa okrem iných aj Lukáš Adamec, Peter Bič Projekt aj Kandráčovci. Pre deti sú pripravené divadelné predstavenia a pre obdivovateľov umenia viaceré výstavy.

piatok – nedeľa / Svätý Jur / vstup voľný / viac sa dozviete TU

Narodeninová cyklojazda

V piatok odštartuje 9. narodeninová Cyklojazda Critical Mass v Bratislave. Je vhodná pre rodičov s deťmi aj starých rodičov. Jazdí sa pomaly a bezpečne v skupine. Pridajte sa aj vy k ľuďom, ktorí si idú zabicyklovať raz za mesiac po celý rok v 500 mestách po celom svete. Prichystaná je aj afterparty a občerstvenie.

piatok / zraz na Námestí SNP / 17: 45 hod.

Dobrý trh

Na jarnom Dobrom trhu sa už tradične predstavia najlepší slovenskí producenti kvalitných potravín či originálneho dizajnu. Celkovo vyše 150 stánkov zaplní celé Jakubovo námestie. Dobrý trh sa bude niesť v duchu udržateľného rozvoja, remesla a poctivých produktov, ktoré pochádzajú priamo od výrobcov. Počas celého dňa na návštevníkov čaká zaujímavý program plný hudby, tvorivých workshopov, diskusií a predstavení.

sobota / Jakubovo námestie / od 10:00 do 17:00 hod. / vstup voľný

Street Food Park

Street Food Park prináša zvyčajne raz mesačne na námestie pred Starú tržnicu predajcov s rýchlym občerstvením. V príjemnej atmosfére a „nastojáka“ si tak v spoločnosti priateľov, kolegov či známych môžete vychutnať obed, neskorý snack alebo sa posilniť pred večerným programom v meste.

do soboty / 12:00 – 22:00 hod. / námestie pred Starou tržnicou / vstup voľný

Samove hry

Podujatie „Samove Hry 2019“ otvorí turistickú sezónu v Devínskej Novej Vsi. Akciu otvorí príhovor starostu a slávnostný výstrel z dela. Nasledovať bude bohatý hudobný a kultúrny program, v ktorom nebudú chýbať stredoveké šermiarske skupiny, sokoliari a ich umenie, bojové jazdy na koňoch, dobové stánky s remeselnými výrobkami, množstvo dobrého jedla a pitia. A to všetko za sprievodu dobovej hudby a spevu.

sobota / lúka pod cyklomostom Slobody, Devínska Nová Ves / od 13:00 do 20:00 hod. / vstup voľný

Lesnícke dni

Partizánska lúka v nedeľu ožije. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, zážitkové učenie, pocitový chodník, exkurziu po náučnom chodníku, ukážky sokoliarov a včelárstva a tiež rôznych lesníckych činností. Nebude chýbať ani pílenie dreva či rezbárstvo. Pripravené sú aj aktivity z oblasti ochrany prírody a exkurzia po lese s poznávaním stromov. Na záver návštevníkov podujatia poteší tradičná vatra a tombola.

nedeľa / Partizánska lúka / od 10:00 hod. / vstup voľný

Kam v Bratislave zadarmo
23
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie