Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Privítajte zimu v sprievode nežných víl a anjelov

Bratislava otvorí brány zime, ktorá slávnostne "odštartuje" na Dulovom námestí aj na Hviezdoslavovom námestí. A nebude chýbať ani muzikál!

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Privítajte zimu v sprievode nežných víl a anjelov
10
Galéria
Zdroj: Skrášlime Slovensko

Koncert skupiny Sklo

Vokálna skupina Sklo, a cappella zoskupenie a v oblasti komornej vokálnej hudby, vystúpi počas Vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí.

piatok / 17:00 hod. / Hviezdoslavovo námestie

Vítanie Vianoc na Duláku

Ak si prinesiete malý zvonček, dáte Vianociam spoločným zvonením signál, že už môžu prísť k nám. Vianočný škriatok predstaví deťom zopár vianočných zvykov, ale aj vianočného kapra Ferka a kamarátky – tancujúce vianočné jedličky. Tie budú potrebovať k Vianociam dozdobiť. Deti teda môžu priniesť peknú vlastnoručne vyrobenú ozdôbku. Budú znieť koledy, žiariť prskavky. Bránu Vianoc otvorí Katarína Tomandlová a DANCY SHAKE.

piatok / 17:00 hod. / Vianočné trhy na Dulovom námestí

Vianočný bazár u Rómera

Na vianočnom bazáre budete môcť ochutnať domáce s láskou robené koláčiky a úžasné čaje. Budete si môcť zakúpiť ručne šité patchworkové ruksaky, kabelky a koberce z Iránu, originálne maľby kávovou technikou od umelca Pavla ako i zaujímavé knihy a bižutériu. Príjemné tóny bude počas bazáru zabezpečovať hudobník Boris so svojou exkluzívnou akustickou tvorbou.

piatok / od 15:00 do 19:00 hod. / Rómerov dom (niekdajší Prešporák), Zámočnícka ulica 10

Vianoce v Tržnici

Priateľská atmosféra, sviatočná nálada a osobné stretnutia s lokálnymi výrobcami a poctivými kulinármi vás nabijú energiou na veľké vianočné finále. Na prízemí Tržnice bude Street Food Park s dobrotami z rôznych kútov sveta pre vegánov, vegetariánov aj milovníkov mäsa. Budú tu všetky chute – slané, sladké, kyslé, horké aj umami.

Na poschodí budú dizajnéri a handmade značky s pestrým výberom produktov. Rodičom, starým rodičom, tetám aj ujom situáciu s drobizgom pomôže vyriešiť detský kútik, kde najmenších čakajú chvíle fantázie a zábavy. Atmosféru pohody a sviatkov podčiarkne hudobný program so skladabami v tradičnej aj v netradičnej podobe.

piatok / 12:00 – 22:00 hod. / Stará tržnica/ vstup voľný

Anjelská kapustnica v Dúbravke

Vianoce. Čas radosti, hojnosti a veselosti. Nakupovanie, zdobenie, príprava darčekov. Tak nejako to vyzerá, ak máte všetko, čo potrebujete. Tým všetkým myslíme najmä zdravie. Tí, ktorí ho máme, si často neuvedomujeme jeho hodnotu. Dúbravka organizuje v predvianočnom období štvrtý ročník Anjelskej kapustnice. Jej cieľom je pomôcť, potešiť, pristaviť sa. Kapustnicu navarí dúbravský Daniels pub a za symbolickú dobrovoľnú sumu ju ponúkne každému, kto chce prispieť rodine, ktorá nemá toľko šťastia, nemá zdravie.

sobota / 15:00 hod. / Daniels Pub, Ulici kpt. Rašu

Posedenie bez jedličky

Vianočný zhon môžete ukončiť na komornom, tradičnom, takmer domácom a nejedličkovom posedení. Súčasťou stretnutia bude malý bazár plný neodolateľných zbytočností. Ak máte niečo na predaj, môžete doniesť.

sobota / 18:00 hod. / Klub Umelcov

Vítanie zimy s POP Akadémiou

Súčasťou podujatia na Hviezdoslavovom námestí bude aj divadelný muzikál Ľadové kráľovstvo a sprievod anjelov a zimných víl. Poslaním #POPakademia je v prvom rade tvoriť programy pre všetky deti bez rozdielu, ktoré sú však vhodne prispôsobené aj pre deti s rôznymi špeciálnymi potrebami. Ide o programy, v ktorých kladú dôraz na vrátenie rodičov deťom a deti do náručia ich rodičov spoločným programom pre nich.

nedeľa / od 15:00 hod. / Hviezdoslavovo námestie / vstup voľný / viac sa dozviete TU

Kam v Bratislave zadarmo
10
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie