Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Jesenné dni spestrí tekvicové hodovanie aj Devínske vinobranie

Aj počas chladných dní sa v meste stále niečo deje. Z kultúrneho menu si aj počas pracovného týdňa vyberie každý.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Jesenné dni spestrí tekvicové hodovanie aj Devínske vinobranie
13
Galéria

Šport pre seniorov

Pre športovo založených seniorov sú tento týždeň pripravené rôzne aktivity, ako napr. turnaj v stolnom tenise o putovný POHÁR STAROSTU (7.10.2019 o 8:30 – muži a 9.10.2019 – ženy, v priestoroch DK Lúky, Vígľašská 1), ďalej súťaž v BOWLINGU – ktorú budete môcť zažiť v Bowlingovom centre na Tupolevovej 7 v Petržalke( 10. 10. 2019 od 13:00 hod.).

pondelok, štvrtok / DK Lúky a Tupolevova 7 / vstup voľný

Verše v električke

V T3 predstavia dvaja českí básnici, Jan Těsnohlídek a Ondřej Hrabal. Jan Těsnohlídek má síce len niečo cez 30, ale u má na konte 5 básnických zbierok, novelu a zobrané spisy. Jeho básne boli preložené do množstva jazykov. V roku 2018 vydal doposiaľ poslednú zbierku, Hranice a zdi. Ondřej Hrabal je víťazom minuloročných majstrotiev ČR v slame, básnikom, či organizátorom literárnych podujatí, napríklad literárneho programu LFŠ Uherské Hradiště. Tento rok debutoval zbierkou Nezkoušej se usmát.

pondelok / električka T3 pri tržnici na Trnavskom mýte / 19:00 hod. / vstupné dobrovoľné

Tekvicové slávnosti

Tradičné komunitné podujatie spojené s výstavou dopestovaných plodov prievozských a ružinovských záhradkárov. Nadšenci dobrého jedla môžu ochutnať v gastrokútiku tradičné aj netradičné tekvicové pochúťky ale aj vymeniť si svoje recepty. Do súťaže o najkrajšiu a najoriginálnejšiu dopestovanú plodinu sa môže zapojiť každý Ružinovčan a to zaslaním svojej prihlášky na dana.plaskova@cultusruzinov.sk. Pripravené sú aj jesenné tvorivé dielne a tanečné vystúpenia.

streda / Spoločenský dom Prievoz, Kaštieľska 30 / 17:00 hod. / vstupné je zadarmo

Jesenné Kmeťovanie

Stretnite sa v parku na Kmeťovom námestí so starostkou Starého Mesta a organizáciami z blumentálskej komunity. Zistite, ako to vyzerá s viacerými projektami úpravy verejného priestoru či s plánom zlúčiť ZŠ a gymnázium Vazovova. Prídite sa zabaviť so svojimi deťmi do parku na Kmeťku.

streda / Kmeťovo námestie / 16:00 hod.

Devínske vinobranie

Piatok a víkend bude patriť vinobraniu a prvému burčiaku v malokarpatskom v regióne. Pod hradom Devín budú pre vás pripravení devínski a malokarpatskí vinári, burčiak, ríbezľové vína, kvalitná a pestrá gastronómia a farmárske trhy malých výrobcov. V oba dni je tiež pripravený skvelý hudobný program.

piatok – sobota / pod hradom Devín

Devínsky festival vína
13
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie