Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Ulice mesta ožijú spevom a tancom. Pridajte sa ja vy!

Víkend v hlavnom meste a okolí ponúka pestré kultúrne menu. Nebude chýbať hudba, folklór, prehliadka veteránov ani športové zážitky.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Ulice mesta ožijú spevom a tancom. Pridajte sa ja vy!
11
Galéria

Francúzsky deň 2019

Nenechajte si ujsť oslavy francúzskeho štátneho sviatku pri príležitosti výročia dobytia Bastily. Na Hlavnom námestí sa návštevníci budú môcť poprechádzať po francúzskom trhu. Dvadsiatka stánkov ponúkne francúzske výrobky, okrem francúzskych farieb aj francúzske chute a nebudú chýbať ani lahodné nápoje.

Bezplatný hudobný a kultúrny program priláka od 16:30 do 22:00 hod. milovníkov hudby, ale i žonglérstva. Predstavia sa vám víťazi tohtoročného ročníka speváckej súťaže Spievam po francúzsky, ako i speváčka Jana Gavačová, ktorá zaspieva francúzsku klasiku inovšie hity. Spev na chvíľu vystriedajú kužele a kartónové škatule ako súčasť originálneho žonglérskeho vystúpenia Inbox francúzskeho cirkusového zoskupenia Compagnie Soralino. Veľkolepé oslavy zavŕši koncert francúzskej kapely Météo Mirage.

piatok / Hlavné námestie / od 14:00 hod. / viac TU

Malokarpatská Veterán Tatra Rallye

Opäť je tu sviatok všetkých milovníkov automobilových veteránov, tentoraz v Šenkviciach. Štartuje sa o 10:00 hod. zo šenkvického námestia, kam sa veterány v rámci okruhu vrátia o 12:00 hod. Nádherné staré štvorkolesové „tátoše“ si budete môcť pozrieť aj večer, keď o 18:00 hod. dorazia do cieľa, ktorým je tiež šenkvické námestie.

sobota / Námestie Gabriela Kolinoviča, Šenkvice / od 10:00 do 18:00 hod.

Dobrodošli 2019

Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku pod patronátom Veľvyslanectva Chorvátskej republiky pozýva na už siedmu prehliadku chorvátskej kultúry našich priateľov a spoluobčanov, ktorí už pár sto rokov žijú nie len vedľa nás, ale najmä s nami. Podujatie sa začne na Hviezdoslavovom námestí alegorickým sprievodom s konským záprahom a od 17:30 hod. bude jedna skupina striedať druhú, kým si nezahrá a nezatancuje všetkých deväť.

sobota / Hviezdoslavovo námestie / od 17:00 hod. / vstup voľný

Seniori spievajú

Dúbravský festival speváckych seniorských súborov ponúka aj tento rok bohatý program. Vystúpia súbory Dúbravské strešne, Radosť, Melódia, ŽSS Kytica, Jabloničanka, Leváranky a Dúbravanka. Podujatím sprevádza Juraj Vodila.

sobota / červená sála Domu kultúry Dúbravka / od 14:00 hod. / vstup voľný

Petangové popoludnie v Dúbravke

Mestská časť Bratislava-Dúbravka v spolupráci so Slovenskou federáciou pétanque a Centrom talentovanej mládeže organizuje pétanquové popoludnie určené pre všetky vekové kategórie. Turnaj začína prezentáciou pétanque, vysvetlením techník hodu, spôsobu hádzania a krátkou prezentáciou histórie tohto športu. Súťažiť sa bude v trojčlenným družstvách bez vekového ohraničenia na vyznačených ihriskách za zimným štadiónom HOBA na Harmincovej ulici.

sobota / ihrisko za zimným štadiónom HOBA / prezentácia prebieha od 15:00 do 15:45 hod.

Burza starožitností na Miletičke

Ak patríte k ľuďom, ktorí cítia zvláštne vzrušenie pri pohľade na veci pokryté patinou času, iste vyhľadávate miesta, kde sa takéto „poklady“ nachádzajú. Starožitníctiev v Bratislave veľa nezostalo a tak nadšených zberateľov starých kúskov iste poteší správa z Miletičky. Práve na starom známom trhovisku sa bude od polovice júla pravidelne organizovať Burza starožitností. Ak si teda chcete skrášliť príbytok originálnym kúskom alebo obohatiť zbierky všetkých možných žánrov, určite sa príďte pozrieť a nakúpiť.

nedeľa / trhovisko Miletičova / od 10:00 do 18:00 hod. / vstup voľný

Deň Vajnor

Na Hlavnom námestí sa predstavia vajnorské ľudové umelkyne s ponukou dekoratívnych predmetov s vajnorským ornamentom, ale aj ručne na plátno maľovaným ornamentom. Podujatie ponúkne aj možnosť si umelecké výrobky zakúpiť priamo na mieste. Poľnohospodárske družstvo Vajnory vám dá okoštovať kvalitné vajnorské vínko a obľúbenú jablkovú a hroznovú šťavu.

Pod názvom „ Vajnory Dedina v meste“ sa začne o 19:00 hod. kultúrny program. Uvidíte 153 ročnú Vajnorskú dychovú hudbu pod vedením kapelníka Petra Pokrivčáka. Vajnorské ochotnícke divadlo sa bude prezentovať piesňami v podaní Igora Roya. Svoju 16 ročnú tradíciu už má Vajnorský okrášľovací spolok. Potešia návštevníkov nielen vajnorskými ľudovými piesňami, ale aj tancom.

nedeľa / Hlavné námestie / od 18:00 hod. / vstup voľný

Nedeľná tančiareň

Fantastický Pressburger Klezmer Band aj tento rok poctia svojim koncertom Komunitné centrum Horáreň. Klezmer je aj hudobným dedičstvom Slovenska a v minulosti neodmysliteľne patril k Bratislave. Pressburger Klezmer Band ako popredný predstaviteľ tohto žánra v Európe predstaví koncertný program Tants mit mir.

nedeľa / námestíčko pred horárňou, Horský park / od 18:00 hod. / vstup voľný

Tanec na ulici – BlumentaLive

Staré mesto ožíva tancom na ulici. Na Námestí Mateja Korvína sa bude konať každú nedeľu Tančiareň s inštruktorkou Gabikou Csinovou. Pravidelné podujatia majú posilniť sociálne väzby medzi Bratislavčanmi a priniesť nový život do štvrti Blumental. Akcia je určená všetkým vekovým kategóriám – pripojiť sa k tancu môžete spontánne bez predpísaného oblečenia.

Tancovať sa bude tematicky: Rumba, Samba, Salsa, Bachata, Jive, Swing, Cha-cha a iné.

nedeľa / Námestie M. Korvína / od 18:00 do 21:00 hod. / vstup voľný

Kam v Bratislave zadarmo
11
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie