Kultúra

Kalendár plný polozrúcanín. Chceli by ste mať doma na stene smutnú bratislavskú realitu?

Michal Bucek pozná Staré Mesto dôverne. Prostredníctvom kalendára na rok 2017 sa rozhodol poukázať na otrasný stav historických budov v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Kalendár plný polozrúcanín. Chceli by ste mať doma na stene smutnú bratislavskú realitu?
3
Galéria
Zdroj: parlamentnelisty.sk

Michal Bucek je Staromešťan, ktorý denno denne prechádza okolo chátrajúcich historických budov. Zmeniť tento stav je pre jednotlivca viac než zložité. Rozhodol sa preto fotografiami zdokumentovať žalostný stav starej bratislavskej architektúry a vytvoriť originálny kalendár na rok 2017.

Smutná nostalgia

Myšlienka pripraviť kalendár s názvom Smutná nostalgia Starého Mesta vznikla v hlave autora, so zámerom vyvolať u ľudí určitú emóciu. „Ľudia sa snáď zamyslia nad tým, prečo takéto „chrasty“ v Starom Meste existujú,“ hovorí autor o svojom projekte.

Podľa slov Michala Buceka je kalendár určený najmä pre kompetentných poslancov mestskej časti Staré Mesto, ale aj poslancov magistrátu hlavného mesta, aby sa začali touto problematikou viac zaoberať.

„Dúfam, že u poslancov Starého Mesta aj poslancov Bratislavy, ktorým sme kalendár doručili, vyvolá minimálne zamyslenie sa nad týmto problémom a možno aj snahu niečo s tým urobiť…?!,“ vyjadril svoju túžbu Michal Bucek.

Musím niečo urobiť!

„Jednoducho som mal pocit, že musím niečo urobiť. Napadlo mi vydať kalendár s dvanástimi obrázkami "bradavíc“ v Bratislave v Starom Meste. Môj kamarát Juraj Slota urobil skvelé fotografie „zrúcanín“ a vydali sme to ako kalendár na rok 2017. Spoločne sme ho aj financovali," píše na sociálnej sieti autor myšlienky projektu Michal Bucek.

Ak by ste si chceli kalendár kúpiť, sklameme vás. Bohužiaľ, nie je predajný. Ak máte vážny záujem, odporúčame obrátiť sa priamo na autora cez jeho facebookovú stránku.

Kalendár Smutná nostalgia Starého Mesta
3
Galéria
Zdroj: parlamentnelisty.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM