Rôzne

K separovaniu odpadu motivuje 6. ročník filmového festivalu Olománia

Počas troch dní môžu deti z bratislavských škôl vidieť filmy s environmentálnou tematikou. S niektorými tvorcami sa budú mať možnosť priamo stretnúť.

Ilustračný obrázok k článku K separovaniu odpadu motivuje 6. ročník filmového festivalu Olománia
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Kontinuálne prispievať k zvyšovaniu povedomia mladej generácie o dôležitosti separovania odpadu je ambíciou filmového festivalu OLOmánia. Jeho šiesty ročník v utorok otvorili v Bratislave.

Debaty o odpade

Počas troch dní (27.2. až 1.3.) budú môcť deti z bratislavských škôl, pre ktoré je podujatie primárne určené, vidieť filmy s environmentálnou tematikou, s niektorými tvorcami sa budú mať možnosť priamo stretnúť. „V rámci debát so známymi osobnosťami budú môcť spoznať aj zaujímavosti o jednotlivých druhoch odpadu, ktorých sa týka separovanie. O svojej práci budú hovoriť aj zástupcovia združení, ktoré sa venujú spracovaniu a separovaniu odpadu, návštevníci sa bližšie zoznámia so súčasným systémom i víziou separovania odpadu v hlavnom meste SR,“ informovali organizátori podujatia v pozvánke.

Podujatie je súčasťou celoročnej súťaže Olománia s mottom Neseparuj sa, separuj! Jej cieľom je naučiť deti správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si recykláciu a separáciu odpadu, chrániť životné prostredie a viesť ich k spoločenskej zodpovednosti.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM