Školy sa tešia z tisícok košov na recyklovaný odpad. Pomohli vaše zubné kefky

Známa švajčiarska značka produktov ústnej hygieny vymyslela projekt, vďaka ktorému sa v týchto dňoch školy tešia z tisícok smetných košov.

Čo robíte so zubnými kefkami, ktoré už doslúžili? Hádžete ich do koša? Nerobte to! Namiesto toho, aby končili použité kefky na skládkach odpadu či v spaľovniach, im môžete dať šancu pretransformovať sa na superhrdinov!

To sa oplatí!

Použité kefky nevyhadzujte! Prineste ich do Curaprox Smile Shopu, kde im v kefkovničke sami odseknete hlavičku (ktorá je zatiaľ nerecyklovateľná). Takéto kefky dokáže výrobca zmeniť na krásne koše na triedený odpad a v rámci projektu Eko Alarm ich darovať 200 rôznym školám roztrúsených po celom Slovensku.

Prvé koše na recyklovaný odpad sú už vo vybraných školách. Ide o vyše 5 200 košov a pre ich výrobu zomrelo viac ako 15 000 vyzbieraných kefiek.

Zdravie Zeme

Súčasťou projektu bude aj ročný edukačný program, v rámci ktorého bude štvorica neziskových organizácii školiť deti o odpadoch, možnostiach recyklácie a predchádzaní odpadu. Ide o odborníkov z neziskových organizácii INCIEN, Živica, Priatelia Zeme a Ekopolis.

Zapojením sa do zbierky použitých zubných kefiek prispejete k zlepšeniu zdravia našej Zeme a zároveň ušetríte. Za každú prinesenú kefku dostanete zľavu 5 centov na nákup novej. Pri kefkách iných značiek dostanete zľavu maximálne za 10 kusov. To sa oplatí, nie?

Zoznam Smile Shopov, kde môžete odovzdať staré zubné kefky, nájdete TU.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame