Alexandra Húsková Rôzne

Jednoduchým poďakovaním prispejete vlkom v ZOO na nový pavilón

Cez projekt "Vďaka" môžete prispieť na vybudovanie nového pavilónu pre vlkov európskych v Bratislavskej ZOO. Vybudovanie pavilónu je nevyhnutnosťou a na jeho realizáciu ZOO potrebuje 90 tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Jednoduchým poďakovaním prispejete vlkom v ZOO na nový pavilón
Zdroj: TASR

Zástupcovia bratislavskej ZOO uviedli, že za každé poďakovanie určené komukoľvek a za čokoľvek, ktoré odosielateľ umiestni na stránke www.vdaka.sk alebo vo forme lístočku pripne na stenu priamo v bratislavskej zoologickej záhrade, prispeje TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., desiatimi centami na výstavbu nového výbehu.

Riaditeľka ZOO Miloslava Šavelová pripomenula, že vybudovanie nového výbehu pre vlkov je nevyhnutnosťou, súčasný pavilón pre chov šeliem nevyhovuje.

Snahou ZOO je premiestniť výbeh do lesnatej časti ZOO, ktorá vernejšie kopíruje životné prostredie zvierat vo voľnej prírode. Odhadovaná suma potrebná na zrealizovanie nového výbehu je 90.000 eur bez DPH.

ZOO už v roku 2012 vyhlásila dobrovoľnú finančnú zbierku na získanie potrebných prostriedkov. Doteraz prostredníctvom nej získala 20.141 eur.

„To však nestačí, a preto sme vďačne prijali možnosť získať prostriedky prostredníctvom projektu VĎAKA,“ uviedla Šavelová. Verí, že s pomocou vyzbieraných financií bude môcť ZOO otvárať nový výbeh pre vlkov už na začiatku novej sezóny na jar 2016.

Súčasná kampaň je pokračovaním projektu VĎAKA, ktorý sa začal v roku 2014 a jeho cieľom bolo podporiť verejné korčuľovanie. Vtedy zaznamenal 110.137 poďakovaní, ktoré sa premenili na 11.137 eur.

„Vďaka týmto peniazom, ktoré naša spoločnosť zvýšila na sumu 50.000 eur, sme mohli na vybraných zimných štadiónoch od polovice januára do konca marca tohto roku zabezpečiť bezplatné verejné korčuľovanie,“ pripomenul vedúci oddelenie spoločenskej zodpovednosti národnej lotériovej spoločnosti TIPOS Branislav Sťahuliak.

Prečítajte si viac:

Zvieratká v našej ZOO tiež trápia vysoké teploty. Niektoré potrebujú aj studenú sprchu

Unikátne archívne zábery: Ako sa začala písať história ZOO

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM