KAW Správy Samospráva

Jedna z ulíc v Ružinove bude nádherne RUŽOVÁ: Namiesto vyrúbaných stromov vyrastú SAKURY

Pýchou obnovenej ulice bude krásna stromová alej, ktorú si priali miestni obyvatelia.

Ilustračný obrázok k článku Jedna z ulíc v Ružinove bude nádherne RUŽOVÁ: Namiesto vyrúbaných stromov vyrastú SAKURY
3
Galéria

Obyvatelia Ružinova boli sklamaní, keď mestská časť musela dať vyrúbať celú alej stromov na Pavlovičovej ulici. Vyžiadali si to však dendrologické posudky, ktoré potvrdili, že stromy boli staré a nebezpečné. Informoval o tom sa sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren.

Môže byť najkrajšia v Trnávke

Spomínanú ulicu rekonštruovali už pred rokom. „Ak sa na ňu pôjdete pozrieť, verím, že potvrdíte, že má potenciál byť najkrajšou ulicou na celej Trnávke. Stálo nás to veľa úsilia a komunikácie – najprv sme žiaľ museli vyrúbať celú alej stromov, nad čím nám srdce krvácalo, lenže tri rôzne dendrologické posudky potvrdili, že boli choré a nebezpečné, niektoré z nich už predtým aj spadli,“ informuje Martin Chren.

Po rekonštrukcii sa zmenilo najmä parkovanie – z nelegálnych miest na chodníku sú vydláždené miesta s vodopriepustným povrchom. Z ulice tak vznikla jednosmerka s vyvýšenými priechodmi.

Pýchou obnovenej ulice bude krásna stromová alej, ktorú si priali miestni obyvatelia.

Na Pavlovičovu sme vrátili stromovú alej. A dúfam takú, ktorá bude naozaj krásna a každý rok premení túto ulicu na miesto, ktoré budeme chodiť obdivovať. Na Pavlovičovej sme totiž vysadili 20 sakúr odrody Royal Burgundy – to sú tie, ktoré majú červené listy a na jar sú obsypané ružovými lupeňmi kvetov,“ pochválil sa na sociálnej sieti starosta.

Kým stromy vyrastú, bude to síce chvíľu trvať, potom sa však rozhodne bude na čo pozerať a Pavlovičova ulica bude pýchou nielen Trnávky, ale celého Ružinova.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Palkovičova ulica v Trnávke
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM