Rôzne

Jar v Dolnom Rakúsku je plná vína: Vydajte sa za hranice navštíviť vinárske slávnosti

Nádherná príroda Dolného Rakúska sa prebúdza zo zimy, kopce sa zelenajú a vinári začínajú otvárať dvere svojich pivníc prvým návštevníkom.

Ilustračný obrázok k článku Jar v Dolnom Rakúsku je plná vína: Vydajte sa za hranice navštíviť vinárske slávnosti
4
Galéria

Dolné Rakúsko je rajom nielen pre cyklistov a turistov, ale je to predovšetkým krajina prvotriedneho vína. Šport, tradičnú gastronómiu a aj degustáciu vín vám ponúkajú regióny neďaleko slovenských hraníc aj počas jari.

Jarné ochutnávky

Pre vinárov je najdôležitejším ročným obdobím plným práce jeseň. Málokto však vie, že vinársky rok a prvé ochutnávky vín, ktoré sa na jeseň zbierajú a cez zimu nechávajú dozrieť, prichádzajú na jar.

Nádherná príroda Dolného Rakúska sa prebúdza zo zimy, kopce sa zelenajú a vinári začínajú otvárať dvere svojich pivníc prvým návštevníkom. Na konci marca sa spoločne s jarou začína nový vinársky rok. Vychutnajte si prvé jarné dni v pôvabnom prostredí hneď za našimi hranicami.

Kombinácia čarovnej krajiny, tradičných slávností, vynikajúcich regionálnych špecialít a skvelého vína zaručujú jedinečný zážitok. Za mimoriadnymi jarnými príhodami sa môžete vydať na bicykli alebo pešo. Počas vašich výletov sa môžete skúsiť zastaviť vo vinárňach, tzv. Heurigen.

Vinárske „šenky“

Heurigen sú výnimočné vinárske šenky ponúkajúce nielen „tohtoročné“ vína (takto sa nazývajú vína až do svätého Martina) a mušty, ale aj teplé a studené domáce pokrmy. V niektorých vinárňach je možné zostať cez noc a ešte o niečo viac si vychutnať prostredie, degustáciu nových vín a tradičné jedlo. Ponuka týchto krčmičiek je naozaj rôznorodá a odvíja sa od kraja, v ktorom sa nachádza. Na východe dominuje Veltlínske zelené a na západe napríklad hruškový mušt. Heurigen viechy majú sezónu po celý rok.

Aj v jarnom období môžete navštíviť najrôznejšie vinárske slávnosti, spoznať lokálnych vinárov a zažiť originálnu atmosféru, ktorú regióny Dolného Rakúska ponúkajú.

Weinviertelskou cestou za vínom

Na jar máte možnosť kúsok za hranicami absolvovať Weinviertelsku cestu za vínom. Viac ako 200 vinárov otvorí v rámci akcie, ktorá sa uskutoční 27. a 28. apríla, svoje pivnice a umožní vám ochutnať nové ročníky vín. Prežite nezabudnuteľný víkend všetkými zmyslami a doprajte si skvelé víno, gastronómiu a kultúru Dolného Rakúska. Výlet začína o 10. hodine a koniec je odhadovaný na 19. hodinu.

Jar plná vína v regióne Dunaja

Oblasť Dunaja je vinárskym regiónom presláveným najmä bielym vínom a unikátnymi kamennými terasami. V regióne Wachau sa od 28. marca do 11. apríla bude konať Gourmet festival. Pre návštevníkov je to unikátna možnosť spoznať najlepšie vína z Wachau, z údolia zapísaného na zozname UNESCO, a ochutnať pokrmy od špičkových medzinárodných kuchárov.

Jar v Dolnom Rakúsku je plná vína
4
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM