KAW Správy Samospráva

Hrdza v luxusnej štvrti: Dokonalý výhľad na Bratislavu kazia staré ošarpané lampy

Okrem toho, že osvetľujú cestu, sú na nich pripojené konštrukcie trolejového vedenia. Čo bude so starými lampami, ktorých vek si ani netrúfame odhadnúť?

Ilustračný obrázok k článku Hrdza v luxusnej štvrti: Dokonalý výhľad na Bratislavu kazia staré ošarpané lampy
5
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk

Pri prechádzaní po Podkolibskej a Hlavnej ceste si väčšina ľudí všíma nádhernú panorámu Bratislavy, ktorú je odtiaľto vidieť skutočne úžasne. Preto aj v lokalite Koliba vyrástli a vyrastajú tie najdrahšie domy a byty v hlavnom meste. Keď však upriamite pozornosť na detaily a všimnete si napríklad lampy popri ceste, lesk tejto lokality trošíčka stratí na kráse.

Hrdzavé lampy

Pri bližšom pohľade na lampy zbadáte okrem olúpanej farby aj hrdzu. Pritom nejde o dve či tri lampy, ale ich celý rad, ktorý sa ťahá od Karpatskej ulice cez Podkolibskú a Hlavnú cestu až po Kamzík. Na starých zhrdzavených lampách je zároveň umiestnená konštrukcia, ktorá „drží“ trolejové vedenie.

Zaujímalo nás, čo si o tom myslí magistrát, resp. Dopravný podnik mesta Bratislavy. Na otázky Bratislava24, či sa plánuje obnova lámp v blízkom čase, sme dostali iba strohú odpoveď.

„Modernizácia trolejbusovej trate je jedným z našich dlhodobých plánov, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu spojenú s výrazným výpadkom tržieb, bohužiaľ, nevieme povedať, kedy sa tak udeje v prípade tohto konkrétneho úseku,“ znelo stanovisko, ktoré Bratislava24 poslal bratislavský dopravný podnik.

Zdá sa teda, že výmena osvetlenia alebo aspoň obnova náteru a odstránenie vrstvy hrdze v blízkej dobe lampám v tejto lukratívnej štvrti Bratislavy nehrozia.

Viac o verejných priestoroch v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM