han Krimi

HNUSNÝ útok na policajta počas protestov: Už to má v rukách vyšetrovateľ!

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za útok na policajta počas utorňajšieho zhromaždenia. Do policajta z davu niekto hodil pyrotechniku.

Ilustračný obrázok k článku HNUSNÝ útok na policajta počas protestov: Už to má v rukách vyšetrovateľ!
Zdroj: Facebook.com/Roman Mikulec - minister vnútra SR

Mužovi zákona vybuchla pyrotechnika v blízkosti tváre a spôsobila mu tržnú ranu v oblasti líca. Informuje o tom polícia Bratislavského kraja na sociálnej sieti.

Počas výkonu služby

Incident sa stal pred hlavnou bránou úradu vlády, kde sa policajti rozmiestnili pozdĺž umiestnených zábran. Neznáma osoba z davu hodila do policajta pyrotechniku, ktorá vybuchla, opisuje polícia. Dopĺňa, že ranenému policajtovi bola poskytnutá prvá pomoc a následne bol prevezený do bratislavskej nemocnice.

„Keďže k tomuto skutku došlo počas krízovej situácie – a to núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR, hrozí v prípade preukázania viny v zmysle zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov,“ uvádza polícia.

Dodala, že obvinenie konkrétnej osobe vznesené doposiaľ nebolo, keďže vyšetrovanie v súčasnosti pokračuje.

Slová ministra

„Verím, že zranený policajt bude čo najskôr v poriadku a nebude mať žiadne trvalé následky. Pre mňa neskutočne silná fotka zachytávajúca tímovosť a spolupatričnosť,“ uviedol na Facebooku minister vnútra.

V utorok vyšli tisícky ľudí do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM