Krimi

Brutálny zásah polície na proteste? Tínedžer bol celý od krvi + VIDEO

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka počas protestu.

Ilustračný obrázok k článku Brutálny zásah polície na proteste? Tínedžer bol celý od krvi + VIDEO
4
Galéria

Počas včerajšieho (17.11.) zhromaždenia utrpel tržné poranenie hlavy 15-ročný chlapec. Na internete kolujú informácie, že polícia sa zachovala brutálne. Bratislavských policajtov preto teraz preveria, či bola ich reakcia na mieste.

Nevinná obeť?

„Informácie o tom, že mladík bol náhodným okoloidúcim a na zhromaždení sa nezúčastňoval, chcel si urobiť iba selfie, nie sú pravdivé. Policajný zbor disponuje fotografiami a videomateriálmi, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Pripomína, že včas, verejne a opakovane varovali účastníkov zhromaždenia. Polícia podľa vlastných slov disponovala informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov. Tvrdí, že existoval aj „reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať“.

Agresivita

„Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že pre agresivitu skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom. Bolo preto na každého zvážení a zodpovednosti, či na zhromaždenie príde a ak áno, či sa bude zdržiavať pri týchto skupinách alebo bude v bezpečnej vzdialenosti,“ hovoria policajti.

Policajný zbor zdôrazňuje, že nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia, pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovaniu života, zdravia a majetku.

V utorok vyšli tisícky ľudí do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

Tu si pozrite VIDEO krvavého mladíka a čo sa dialo potom.

STANOVISKO K ZRANENÉMU MLADÍKOVI Utorňajšieho zhromaždenia sa zúčastnil aj 15-ročný mladík, ktorý na mieste utrpel...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, November 18, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM