HLASUJTE: Využívate novú autobusovú linku na Kamzík?

Kolibu a Kamzík už viac ako mesiac spája autobusová linka 144. Využívate počas víkendov nový spoj alebo naďalej ženiete auto až na Kamzík?

Katarína Winklerová

Každý víkend láka lokalita na Kamzíku stovky Bratislavčanov. Časť výletníkov príde autom a zúfalo hľadá parkovacie miesto, ostatných dovezie trolejbus na Kolibu a bez problémov vyšlapú cestou cez les až hore k bufetom. Pred mesiacom pribudla ešte jedna možnosť – novozavedenou linkou 144 sa môžete pohodlne odviezť až po televíznu vežu.

Skúšobná prevádzka

Kyvadlová doprava medzi Kolibou a Kamzíkom je v prevádzke od soboty 10. februára 2018. Výletníkov vozí počas víkendov a prázdnin z obratiska trolejbusov až k televíznemu vysielaču, v pravidelných 30-minútových intervaloch, v čase od 9:00 do 17:00 hod. Zatiaľ je linka v skúšobnej prevádzke.

Úlohou novej linky mestskej hromadnej dopravy malo byť eliminovanie automobilovej prepravy a odľahčenie obľúbeného verejného priestoru.

„Zavedením tejto linky chceme prispieť k väčšiemu komfortu cestujúcich, ktorí využívajú služby MHD a ďalej sa z Koliby nemajú ako na Kamzík prepraviť. Zároveň tiež veríme, že oslovíme aj vodičov individuálnej dopravy, ktorí nechajú svoje autá doma a prepravia sa do prírody MHD,“ povedal pri príležitosti prvej jazdy linky predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a. s. Milan Urban.

Linka 144 je momentálne v trojmesačnej skúšobnej prevádzke, počas ktorej sa bude vyhodnocovať, nakoľko je využívaná. Podľa slov Milana Urbana môže spoj v prípade, že o to bude záujem, premávať aj v kratších časových intervaloch.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame