Autobusová linka medzi Kamzíkom a Kolibou: Termín jej spustenia ešte nie je známy

Podmienkou na spustenie linky je, aby si ju u dopravného podniku objednal magistrát. Ten je objednávateľom MHD.

Ilustračný obrázok k článku Autobusová linka medzi Kamzíkom a Kolibou: Termín jej spustenia ešte nie je známy
Zdroj: imhd.sk

Kamzík a Kolibu spojí nová autobusová linka. Dopravný podnik Bratislava (DPB) ju do skúšobnej prevádzky spustiť plánuje, avšak o čosi neskôr, ako uvádzali predošlé informácie.

Dočkáme sa!

„Linku 144 z Koliby na Kamzík v najbližšom čase plánujeme spustiť,“ uviedol Zenon Mikle, vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB. Bližšie informácie ale dopravný podnik zatiaľ uviesť nechce. „Akonáhle to bude aktuálne, budeme o tom informovať,“ doplnil Mikle.

Informáciu o spustení novej linky priniesol prednedávnom portál imhd.sk, neskôr ju na svoju facebookovú stránku prevzali aj Mestské lesy v Bratislave. Podľa nej mala autobusová linka začať premávať počas voľných dní v sobotu 27. januára, čo sa ale nestalo. Podmienkou na spustenie linky totiž je, aby si ju u dopravného podniku objednal magistrát.

Polhodinový interval

Ten je objednávateľom MHD. Jeho hovorkyňa Zuzana Onufer pre webový portál sme.sk cez týždeň prezradila, že „linku 144 z Koliby na Kamzík plánuje mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava spustiť v dohľadnom čase. Budeme o tom včas informovať.“

Autobus by mal jazdiť od konečnej trolejbusovej linky 203 na Kolibe ku križovatke k televíznemu vysielaču na Kamzíku. Odchody autobusov linky 144 z Koliby na Kamzík sa plánujú v intervale 30 minút, a to od 9.00 do 17.00 h.

Zdroj: TASR

Odporúčame