Jakub Forgács Krimi

Hasiči odstraňujú ekologickú haváriu: Zasahuje potápačská skupina aj dron, FOTO

Okolo potopenej lode na Dunaji umiestnili norné steny, aby tak zabránili úniku a ďalšiemu rozšíreniu ropných produktov.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči odstraňujú ekologickú haváriu: Zasahuje potápačská skupina aj dron, FOTO
4
Galéria

Bratislavskí hasiči už druhý deň asistujú pri odstraňovaní potopeného remorkéra spod hladiny Dunaja v nákladnom prístave v hlavnom meste. Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) o tom informuje na svojej facebookovej stránke.

„Okolo potopenej lode umiestnili norné steny, aby tak zabránili úniku a ďalšiemu rozšíreniu ropných produktov. Remorkér sa potopil 20. novembra,“ píše sa na stránke.

Ako uviedlo prezídium, v piatok hasiči pripravovali priestor na ukotvenie mobilného žeriavu Slovenského vodohospodárskeho podniku, ktorý vykoná samotné odstránenie lode spod hladiny Dunaja. „Premiestňovali norné steny podľa potreby a vykonávali dozor. Norné steny budú na mieste umiestnené až do úplného odstránenia vraku lode. Demontované budú v prípade, že už nebude dochádzať k úniku ropných látok,“ spomína sa na stránke.

Na mieste udalosti sa nachádzala hasičská potápačská skupina, povodňová záchranná služba HaZZ a ekologický automobil HaZZ. Hasiči na mieste využili aj dron HaZZ, prostredníctvom ktorého uskutočnili detailnejší prieskum oblasti pre presné určenie polohy potopeného plavidla a smeru úniku ropných produktov.

Zábery z miesta si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

Hasiči pomáhajú pri vyťahovaní lode z Dunaja 🚒👨‍🚒 Bratislavskí hasiči už druhý deň asistujú pri odstraňovaní potopeného...

Posted by Prezídium Hasičského a záchranného zboru on Friday, November 27, 2020
V OBRAZOCH: Hasiči pomáhajú pri vyťahovaní lode z Dunaja
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM