Kultúra

FOTO + VIDEO: Víťazkou súťaže Miss folklór 2018 sa stala Bratislavčanka

Vo finále sa predstavilo celkom jedenásť súťažiacich. Organizátori ich vyberali v lete na rôznych folklórnych festivaloch.

Zdroj: Dnes24.sk

Bratislavčanka Veronika Lattáková sa v sobotu na Donovaloch stala Miss folklór 2018. Tzv. zimná edícia súťaže sa konala v chladnom počasí na terase jedného z miestnych hotelov a organizátori tak dali súťažiacim dievčatám možnosť predviesť sa nielen v tradičných krojoch s partou, ale aj vo vyšívaných kožúškoch.

Súťažné číslo pretancovala

Vo finále sa predstavilo celkom 11 súťažiacich, ktorých organizátori vyberali v lete na rôznych folklórnych festivaloch po celom Slovensku, ale aj u dolnozemských Slovákov v Srbsku. Víťazkou súťaže Miss folklór sa stala Bratislavčanka Veronika Lattáková. Ako po vyhlásení výsledkov povedala, je nesmierne šťastná, s víťazstvom vôbec nepočítala. „Mala som svoju favoritku, ktorá sa nakoniec neumiestnila ani v prvej trojke,“ uviedla.

Zima, ktorá vonku panovala, ju nezaskočila, organizátori ich na to pripravili aj výberom oblečenia. „Zima mi nebola aj preto, že som svoje súťažné číslo pretancovala,“ dodala s úsmevom. Sama totiž tancuje vo folklórnom súbore a na túto súťaž sa prihlásila už vlani, ale pre zájazd sa jej nakoniec nezúčastnila.

Netradičné podmienky

Podľa riaditeľky súťaže Barbory Palovičovej zvládli všetci súťaž aj v takýchto netradičných podmienkach bravúrne. „Teším sa, že sme opäť mohli ukázať niečo iné, že sme využili aj zimu na to, aby sme ukázali ľuďom nádherný zimný ľudový odev. Niektoré kroje mali pritom aj sto rokov,“ pripomenula. Na budúci rok by sa ale opäť chceli vrátiť k letnému termínu finále.

Prvou vicemiss folklór sa stala Romana Mačicová z Komárna a druhou vicemiss Katarína Kalmárová zo srbskej Vojvodiny.

Miss folklór 2018
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM