KAW Správy Samospráva

FOTO: Nový ATRAKTÍVNY park ponúkne ihriská aj relax v dažďovej záhrade

Na stavbe nového parku sa už naplno pracuje, zrealizovaný by mal byť v priebehu roka 2021.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nový ATRAKTÍVNY park ponúkne ihriská aj relax v dažďovej záhrade
3
Galéria

Obyvatelia Karlovej Vsi už dlhšie obkukávajú, čo sa deje za plotom v centre mestskej časti. Usilovne sa tam pracuje na multifunkčnom parku, ktorý ponúkne všetko, o čom snívajú deti či tínedžeri – od skateparku až po parkour preliezky.

Park s dažďovu záhradou

„Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších,“ prezradil magistrát na sociálnej sieti ešte pred začiatkom prác.

Veľkým lákadlom parku bude aj takzvaná dažďová záhrada, ktorá prirodzene oddelí vodný spád na hranici parku od jeho ostatných funkcií. „V dažďovej záhrade bude vysadená zeleň, ktorá dokáže zniesť aj veľké množstvo vody, ktoré sa tu bude v čase prívalových zrážok zhromažďovať a postupne vsakovať. Rovnako je to veľmi estetický, vizuálne živý prvok, ktorý sa vzhľadom na poveternostné podmienky mení,“ popisuje záhradu Hlavné mesto.

Park stavajú vedľa zastávky Riviéra, oproti Kostolu sv. Michala, na mieste, kde magistrát v marci tohto roku vysadil sakury darované japonským veľvyslanectvom v rámci mestského projektu 10 000 stromov.

„Skatepark, ktorý je súčasťou parku, vzišiel z iniciatívy mestskej časti Karlova Ves a jej spolupráce so skateboardovou komunitou,“ približuje projekt mesto.

Karlovešťanom teda v blízkej budúcnosti bude skutočne čo závidieť! Práce na parku bude Bratislava24 naďalej sledovať.

Takto bude vyzerať park po dokončení:

Zdroj: Bratislava - Magistrát

Viac o projektoch v Bratislave

Výstavba parku v Karlovej Vsi
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM