Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  24 °C
Rôzne

FOTO: Na ružinovských detských ihriskách vyrástli maľované drevené domčeky

Do činorodosti sa zapojili ružinovské deti, ich rodičia, ako aj niektorí miestni poslanci.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Na ružinovských detských ihriskách vyrástli maľované drevené domčeky
3
Galéria

Cez víkend pribudli na detských ihriskách Martinčekova, Kozmonautická a Kašmírska tri detské drevené domčeky. Bratislava24.sk o tom informovala Jana Pôbišová, hovorkyňa MČ Bratislava-Ružinov.

Namaľuj si domček

„Namaľuj si domček“ grantom viac ako 4-tisíc eur podporila mestská časť Bratislava-Ružinov. Maľovanie a stavanie domčeka prebiehalo formou súťaže medzi ihriskami. Do činorodosti sa zapojili ružinovské deti, ich rodičia, ako aj niektorí miestni poslanci. Pre deti, ktorým sa podarilo namaľovať najkrajší domček, pripravilo občianske združenie HK 500 NIVY o. z. aj program vo forme hokejbalového tréningu na hokejbalovej škole pri detskom a hokejbalovom ihrisku na Páričkovej v 500 Bytoch.

„Ďakujem občianskemu združeniu za aktivitu, deťom a rodičom, že sa zapojili do skrášľovania svojho okolia. Ide o jeden zo 41 úspešných projektov, ktoré tento rok celkovou sumou takmer 145-tisíc eur podporila mestská časť. Cieľom grantového programu mestskej časti je podporiť komunitný život v Ružinove. Domčeky sú krásne. Dúfam, že ružinovské deti sa v nich zahrajú aj počas blížiacich sa sychravejších jesenných a zimných dní,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Grantový program funguje v Ružinove od roku 2015. Je zameraný na kultúrno-spoločenské aktivity, vzdelávanie, telovýchovu, šport a mládež, sociálnu oblasť, na ochranu a tvorbu životného prostredia a rozvoj komunitného života.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk