KAW Rôzne Správy

FOTO: Cez Lužný most prejdete aj na BICYKLI. Naskytnú sa vám nádherné výhľady!

Stavebné práce na nultom obchvate sa blížia ku koncu. Lužný most, ktorý je jeho súčasťou, už onedlho otvoria a poteší nielen vodičov, ale aj cyklistov.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Cez Lužný most prejdete aj na BICYKLI. Naskytnú sa vám nádherné výhľady!
5
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Pred pár dňami oznámil hlavný zhotoviteľ stavby D4R7 Construction, že stavebné práce na nultom obchvate sa blížia ku koncu. Jednotlivé úseky sú z technického hľadiska takmer hotové a pripravené na odovzdanie do užívania vodičom.

Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 budú mať celkovú dĺžku viac ako 59 kilometrov vrátane 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií. Medzi nimi je aj nový Lužný most cez Dunaj, ktorý je súčasťou takzvaného dunajského súmostia merajúceho tri kilometre, ako aj viadukt na úrovni Slovnaftu.

Skvelou správou je, že po Lužnom moste sa budú môcť previezť aj cyklovýletníci. Jeho súčasťou je totiž lávka pre cyklistov.

Cyklolávka ponad Dunaj

Lávky určené cyklistom sa nachádzajú po oboch stranách nového mosta. A bude z nich úžasný výhľad. Z jednej strany sa môžete kochať panorámou Bratislavy a z druhej strany sa pred a pod vami rozprestierajú lužné lesy.

Netreba sa obávať, že hluk áut vám bude hučať priamo pri ušiach. Cyklolávka je totiž od diaľnice oddelená sklenenou stenou.

Ako uviedol na sociálnej sieti riaditeľ komunikačného odboru Bratislavského samosprávneho kraja Michal Feik, o to, že cyklolávka vôbec existuje, sa zaslúžil najmä cyklokoordinátor Bratislavskej župy Ladislav Findl.

„Totiž, keď sa projektoval nový most cez Dunaj, Národná diaľničná spoločnosť o lávke pre cyklistov nechcela ani počuť. Našťastie sa ich podarilo presvedčiť a už o niekoľko týždňov sa budete môcť previezť tadiaľto na bicykli,“ informoval Feik.

Už čoskoro sa tak môžeme tešiť na nové možnosti na výlety a skvelý zážitok pri jazde na bicykli ponad Dunaj.

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM