Aktualizované KAW Krimi

Extrémne nebezpečné bratislavské priecestie: Vyhasol tu ďalší ľudský život

Polícia zatiaľ nemôže prezradiť bližšie detaily nehody. Isté však je, že tento úsek trate je mimoriadne nebezpečný.

Ilustračný obrázok k článku Extrémne nebezpečné bratislavské priecestie: Vyhasol tu ďalší ľudský život
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Tragédie na železnici nie sú na Vrakunskej ceste zriedkavosťou. Žiaľ, aj včera tam prišiel o život človek.

Nemal šancu prežiť

Včera v čase o 17.45 hod. musela na tomto mieste zasahovať polícia. Na Vrakunskej ceste, železničnom priecestí Ivánska cesta, totiž došlo k zrážke nákladného vlaku s prechádzajúcim mužom. „Ten utrpel zrážkou devastačné zranenia nezlučiteľné so životom,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

Podľa doterajších informácií spozoroval rušňovodič nákladného vlaku tesne pri koľajisku muža v tmavom oblečení. Okamžite použil zvukové výstražné znamenie a začal rýchlo brzdiť. „Napriek tomu zrážke už nedokázal zabrániť. Muž utrpel zrážkou devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Rušňovodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá požitie alkoholických nápojov vylúčila,“ priblížila polícia.

Polícia sa snažila na mieste vec náležite objasniť. Úsek bol nejaký čas neprejazdný, dopravu usmerňovali muži zákona. „Bližšie okolnosti tohto prípadu poskytneme hneď ako to procesná situácia umožní,“ dodala polícia.

Na spomínanom úseku je cesta a koľaje súbežné. „Na ceste je vyznačený priechod pre chodcov, ktorý pokračuje cez koľaje. Veľa chodcov si myslí, že keď autá zastanú a dajú chodcovi prednosť, že automaticky má prednosť cez koľaje na druhu stranu. Každý rok tam niekto takto zomrie,“ pripomína v diskusii pod príspevkom polície dopravný analytik Jozef Drahovský.

❗AKTUALIZÁCIA: ÚSEK JE UŽ PREJAZDNÝ❗ VODIČI, POZOR: VYHNITE SA TOMUTO ÚSEKU Dnes v čase o 17:45 h došlo na Vrakunskej...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Tuesday, November 3, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM