KAW Správy Samospráva

Dúbravsko-karloveskú radiálu otvoria o pár dní: Ako budú jazdiť električky po novom?

Cestujúci sa do centra mesta a späť dostanú častejšie a bez čakania v dopravných zápchach. Vznikol aj nový prestupný uzol.

Ilustračný obrázok k článku Dúbravsko-karloveskú radiálu otvoria o pár dní: Ako budú jazdiť električky po novom?
8
Galéria

Obyvatelia Karlovej Vsi a Dúbravky sa konečne dočkali! Dlho očakávaná vynovená radiála bude od 26. októbra slúžiť cestujúcim. Informuje o tom hlavné mesto na svojom webe.

Prestupný uzol Riviéra

Obnovená bude premávka električiek v úseku Chatam Sófer – Pri kríži. Cestujúcich zaiste poteší fakt, že všetky električkové linky v sieti budú v rannej špičke premávať častejšie. „Doprava na Dlhé diely bude zabezpečená z nového integrovaného prestupného uzla Riviéra,“ informuje magistrát.

Novinky pri linkách 4 a 9

Linka 4 bude predĺžená od tunela do Dúbravky, linka 9 bude jazdiť na Kútiky. Obyvateľov spomínaných mestských častí určite poteší, že interval oboch liniek bude 4 minúty v rannej špičke, 5 minút v ostatných obdobiach dňa, 7 až 8 minút cez víkend.

V Karlovej Vsi budú jazdiť električky každé 2 minúty a zvýši sa ich kapacita oproti stavu pred začatím modernizácie električkovej tra­te.

„Všetky električky na linkách 4 a 9 budú v pracovných dňoch veľkokapacitné a naviac je mimo špičky a cez víkend zabezpečených až do dvakrát viac spojov na nábrežie a Šafárikovo námestie ako bolo v minulosti. Medzi Karlovou Vsou (Kútiky) a nábrežím (Most SNP) sa skráti jazdná doba zo 16 minút na 14 minút,“ uvádza hlavné mesto.

Z Dúbravky pôjde električka každé 4 minúty v rannej špičke (pred modernizáciou čakali cestujúci niekedy až 6 minút), resp. každých 5 minút v čase medzi špičkami počas pracovných dní.

„Linka 5 bude nahradená dvakrát častejšie jazdiacou linkou 4, ktorou je možné dostať sa do dôležitého uzla Trnavské mýto a taktiež prestúpiť na linku 3 do Rače na zastávke Mariánska. Spojenie Dúbravky s uzlom Kapucínska-Zochova je možné naďalej linkami 83 a 84 bez prestupu, kde zostáva v platnosti častejší interval cez víkendy, ktorý sme zaviedli počas výluky,“ popisuje zmeny hlavné mesto.

Posilnená linka 33

Linka 133 sa zruší. V rannej špičke bude posilnená linka 33, ktorá pôjde každé 4 minúty, všetky spoje budú nízkopodlažné. Navyše ráno dopravný podnik nasadí iba najväčšie električky na trase linky 4 smerom na Šafárikovo námestie. „Cestujúci sa tak do centra mesta dostanú častejšie a bez čakania v dopravných zápchach,“ sľubuje bratislavský dopravný podnik.

Trasy liniek:

Linka 4: Bude jazdiť obojsmerne po trase Zlaté piesky/ ŽST Nové Mesto – Trnavské mýto – Krížna – Špitálska – Kamenné nám. – Nám. Ľ. Štúra – Chatam Sófer – Lafranconi – Riviéra – Kútiky – Záluhy – Alexyho – Pri kríži.

Linka 9: Cestujúcich odvezie obojsmerne po trase Astronomická – Tomášikova – Trnavské mýto – Krížna – Špitálska – Nám. SNP – Kapucínska – Lafranconi – Riviéra – Karlova Ves, Kútiky.

Linka 33 bude obnovená v pôvodnej trase: Kuklovská – Matejkova – Hany Meličkovej – Riviéra (obsluhuje zastávku v prestupnom termináli).

Linky 32, N33 a N34: Budú premávať obojsmerne s obsluhou zastávky Riviéra na Karloveskej ulici v prestupnom termináli.

Linky 20, 83, 84 a N34 obojsmerne budú obsluhovať integrovanú zastávku Záluhy na električkovej tra­ti.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM