Správy Samospráva

POZOR! Oprava lávky nad frekventovanou križovatkou pozmení dopravu v centre mesta

Vodiči musia počítať s obchádzkou, cestujúci MHD zas budú potrebovať časovú rezervu pri ceste na Hlavnú stanicu.

Ilustračný obrázok k článku POZOR! Oprava lávky nad frekventovanou križovatkou pozmení dopravu v centre mesta
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Mesto Bratislava spustilo opravu lávky pre peších nad križovatkou ulíc Štefánikova, Pražská a Šancová. Práce budú realizované počas víkendov, aby sa tak minimalizoval dosah na dopravu. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.

Dlhšia cesta na vlak

Najbližšie sa má na lávke pracovať 24. a 25. októbra a 31. októbra a 1. novembra. „V týchto termínoch bude v čase od 06:00 do 22:00 hod. v súvislosti so sanačnými prácami na lávke zrušený jeden jazdný pruh v smere z Pražskej na Šancovú a zároveň bude v smere z centra zrušené pravé odbočenie zo Štefánikovej na Šancovú,“ upozornil magistrát. Dočasná obchádzková trasa povedie cez Námestie 1. mája, Kollárovo námestie, Mickiewiczovu, Záhradnícku a Karadžičovu.

Pre opravu nadchodu nad križovatkou nebude možné odbočiť vpravo zo Štefánikovej na Šancovú. Linka číslo 93 tak bude premávať jednosmerne zmenenou trasou. Zo zastávky SAV bude pokračovať rovno smer PRAŽSKÁ, ďalej na PROKOPA VEĽKÉHO, HROBOŇOVU, PRAŽSKÚ, ŠANCOVÚ a konečnú Hlavná stanica.

Trasa bude zmenená v smere na Hlavnú stanicu. V smere Petržalka bude linka premávať bežnou trasou. „Upozorňujeme na zdržanie príchodu linky 93 na Hlavnú stanicu približne o 7 minút. Odporúčame preto pri plánovaní prestupu na vlak počítať s väčšou časovou rezervou,“ informuje na sociálnej sieti Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kra­ji.

🟡 BRATISLAVA, SAV 🔵 17. - 18. 10., 24. - 25. 10., sobota - nedeľa 🟡 93 Vážení cestujúci. Pre opravu nadchodu nad...

Posted by Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji on Friday, October 16, 2020
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM