KAW Kultúra

VIDEO: Divadlá zatvorili, herci si však poradia. Juraj Kemka zápasil s drakom pod oknami panelákov

Umelci zabávajú Bratislavu aj v ťažkých "koronačasoch". Objavili sa aj pod vašimi oknami?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Divadlá zatvorili, herci si však poradia. Juraj Kemka zápasil s drakom pod oknami panelákov
7
Galéria

Počas uplynulého víkendu si mohli Bratislavčania užiť divadelné predstavenia priamo pod oknami svojich domov.

Umelci v uliciach

Dramatický zápas rytiera z drakom, ktorý vyrozprával bratislavskú povesť o rytierovi Jurajovi, sa odohral v centre mesta na Jakubovom námestí aj v petržalských Slnečniciach. Umelci na čele s rytierom Jurajom Kemkom tiež navštívili Ružinov, Krasňany aj Karlovu Ves, kde vystupovali vo vnútrobloku Karloveská, Brodská, Silvánska, Levárska.

„Umelci v uliciach je nezávislá iniciatíva ľudí z kultúry. Podporuje umelcov, ktorí napriek dnešnej komplikovanej dobe majú chuť naživo zabaviť a potešiť z bezpečnej vzdialenosti svojich divákov,“ predstavuje sa iniciatíva na svojej webovej stránke.

Umelci v uliciach je nová platforma na obnovu živého umenia. Niečo ako secret art – objaví sa nečakane, zmizne a zážitok zostáva.

„Bolo to náročné – 5 pouličných predstavení v 5 rôznych mestských častiach Bratislavy za jeden deň, ale bolo to super! My sme si to neskutočne užili a veríme, že vy tiež. Tešíme sa nabudúce,“ skonštatovali na konci náročného dňa Juraj Kemka, umelci z agentúry Hector, bubenícka show Tambores, Jozef Talostan, Robert Kobezda a Matus Lago.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie