Dopravný podnik Bratislava oslavuje 90 rokov autobusovej dopravy v hlavnom meste

Dnes je to už 90 rokov, odkedy bola otvorená prevádzka na prvej autobusovej linke v Bratislave.

Desiaty máj 1927 sa významne zapísal do histórie MHD ako deň, kedy otvorila Bratislavská elektrická účastinárska spoločnosť (BEÚS), ako sa vtedy Dopravný podnik nazýval, prevádzku na prvej autobusovej linke v Bratislave.

DPB oslavuje

Dnes je to už 90 rokov! Pri tejto príležitosti si pripomíname začiatky tohto dopravného prostriedku, ako aj najvýznamnejšie momenty počas celej éry autobusov až po ich súčasnosť v hlavnom meste.

Dopravný podnik Bratislava v rámci tohto výročia pripravuje oslavy, ktoré sa uskutočnia 19. mája 2017 a potrvajú počas celého víkendu do 21. mája 2017. O programe bude cestujúcu verejnosť informovať.

Špeciálny autobus

Dopravný podnik Bratislava si pripomína toto významné výročie a ako spomienku na začiatky autobusovej dopravy v hlavnom meste bude vypravovať do ulíc Bratislavy od 10. mája 2017 až do konca tohto roka autobus so špeciálnym polepom, ktorý symbolicky prepája nové vozidlo so starým.

Na vozidle môžu cestujúci vidieť polep pripomínajúci starú Bratislavu a jedno z prvých vozidiel Praga NO, s ktorými zahájila účastnícka spoločnosť autobusovú dopravu na trati s označením „M“ od Národného divadla cez Grösslingovu ulicu po Železničnú stanicu Bratislava – Nové mesto, neskoršie Bratislava Nivy.

Polepený autobus SOR NB 18 s evidenčným číslom 1851, bude jazdiť na linkách v centre mesta a jeho širšom okolí počas celého týždňa od pondelka do nedele, a to až do konca roka 2017.

Polepený autobus bude podľa zadelenia jazdiť na nasledovných linkách:

21 – AS Mlynské Nivy – D. N. Ves Volkswagen

61 – Hlavná stanica – Letisko M. R. Štefánika

70 – ŽST Podunajské Biskupice – Most SNP

39 – Ostredky, Súhvezdná – Cintorín Slávičie údolie

84 – Dúbravka, Pri kríži – Petržalka, Ovsište

93 – Hlavná stanica – Petržalka, Vyšehradská

10. 5. 2017 autobus jazdí na linke č. 70 od 4:00 do 20:11 hod.

11. 5. 2017 bude autobus jazdiť na linke č. 84 od 5:12 do 0:59 hod.

Bratislava24.sk informovala Adriana Volfová, hovorkyňa DBP, a. s.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame