Do mestského zastupiteľstva kandiduje 284 uchádzačov

Voľby budú v sobotu 10. novembra, kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom hlasovania.

Ilustračný obrázok k článku Do mestského zastupiteľstva kandiduje 284 uchádzačov
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Do bratislavského mestského zastupiteľstva kandiduje podľa zatiaľ neoficiálneho zoznamu 284 kandidátov, z toho 69 žien a 215 mužov. V mestskom parlamente bude v nasledujúcom volebnom období (2018 – 2022) sedieť 45 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnosti.

Uchádzači

Na desať miest v mestskom zastupiteľstve za Petržalku je až 79 kandidátov. Nasleduje Ružinov, kde je 44 uchádzačov, do mestského parlamentu sa však môžu prebojovať siedmi. V Starom Meste je 38 kandidátov, mestskými poslancami sa stanú však len štyria z nich. Rovnaký počet mandátov v zastupiteľstve bude mať aj Nové Mesto, kde kandiduje na poslanca hlavného mesta 23 ľudí. Na tri miesta v zastupiteľstve za Karlovu Ves je 16 kandidátov.

Zhodne po 14 kandidátov majú Podunajské Biskupice a Rača, obe mestské časti majú po dvoch zástupcoch v mestskom parlamente. V Dúbravke je 12 kandidátov, medzi mestských poslancov sa však môžu dostať len traja. Nasleduje Vrakuňa, ktorá ma v zastupiteľstve dvoch poslancov, na ich post kandiduje 11 uchádzačov.

Zvyšné mestské časti majú po jednom zástupcovi v mestskom parlamente. V Devínskej Novej Vsi o toto kreslo zabojujú siedmi, v Čunove piati, v Devíne traja a v Rusovciach dvaja kandidáti. Zhodne po štyroch uchádzačov majú mestské časti Vajnory, Lamač, Záhorská Bystrica a Jarovce.

Voľby

Kandidáti na primátorov, starostov a komunálnych poslancov či strany, ktoré ich navrhujú, mali v utorok (11. 9.) posledný deň na podanie kandidačnej listiny pre novembrové komunálne voľby. Voľby budú v sobotu 10. novembra, kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom hlasovania.

Volebné obvody a počet poslancov volených v 17 mestských častiach Bratislavy určilo mestské zastupiteľstvo podľa podielu počtu obyvateľov mestskej časti na celkovom počte obyvateľov Bratislavy. Počet obyvateľov Bratislavy bol ku koncu roka 2017 podľa Štatistického úradu SR 429.564.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR