Správy

Cyklotrasou na nábreží sa zaoberá aj dopravný inšpektorát: Navrhne OPATRENIA?

Krajský dopravný inšpektorát vykonal obhliadky. Nevylučuje, že mestu navrhne prijať určité opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Cyklotrasou na nábreží sa zaoberá aj dopravný inšpektorát: Navrhne OPATRENIA?
7
Galéria
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Bratislavský krajský dopravný inšpektorát (KDI) nevylučuje, že hlavnému mestu navrhne prijať určité opatrenia týkajúce sa vodorovného dopravného značenia na Vajanského nábreží, kde vlani pribudla cyklotrasa.

Vyplynúť to má z výsledkov nedávnej miestnej obhliadky, ktorú dopravný inšpektorát realizoval na niektorých jeho úsekoch. Pre TASR to uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

Vykonali kontrolu

„V minulom týždni vykonal miestnu obhliadku, najmä na úsekoch pri deliacich ostrovčekov pri priechodoch pre chodcov v blízkosti Kúpeľnej ulice a Námestia Ľudovíta Štúra,“ skonštatovala Šimková s tým, že po vyhodnotení skutočností bude o tom informovať bratislavský magistrát ako správcu komunikácie. „Prípadne mu navrhne prijať určité opatrenia,“ poznamenala Šimková.

Vyhodnotenie poslali magistrátu

Na Vajanského nábrežie sa po minuloročnej zmene organizácie dopravy zameral dopravný inšpektorát už počas uplynulých štyroch mesiacov. Kontrola sa týkala najmä šírky zrealizovaných jazdných pruhov, bezpečnosti chodcov, plynulosti cestnej premávky i správania sa všetkých jej účastníkov. A to nielen v úseku zrealizovaných zmien, ale i v širšom okolí. „Vyhodnotenie dopravno-bezpečnostnej situácie a návrh na prípadnú úpravu dopravného značenia zaslal na magistrát začiatkom novembra,“ doplnila Šimková.

Priznali nedostatky

V súvislosti s cyklotrasou na Vajanského nábreží, ktorá sa stretla so značnou kritikou i pozitívnymi ohlasmi, priznal magistrát isté nedostatky. Avizuje ich nápravu, samotnú cyklotrasu však rušiť neplánuje. Primátor Bratislavy Matúš Vallo ju považuje za dôležitú súčasť cyklistickej infraštruktúry a celkovo ako „dobré rozhodnutie, avšak zle načasované“.

Priznal tiež podcenenie komunikácie v tejto veci, magistrát mal podľa neho o tom hovoriť viac.

Hlavné mesto ešte koncom vlaňajšieho decembra avizovalo zvýšenie viditeľnosti obrubníkov, rovnako tak vyriešenie problému so šírkou pruhov v krátkom úseku pred Slovenskou národnou galériou. Ten mal nastať po tom, ako bola výkresová dokumentácia síce v súlade s normami, pričom mal projekt odsúhlasiť aj krajský dopravný inšpektorát, avšak priestor bol fyzicky chybne zameraný. Magistrát deklaruje, že vypracoval opravený projekt organizácie dopravy, zrealizovaný má byť za vhodných poveternostných podmienok.

Hovoria o zbytočnej hystérii

Magistrát rovnako avizuje, že pracuje na zlepšení dopravnej priepustnosti v okolí Šafárikovho námestia, v smere k Mostu SNP, kde po zavedení zmien vníma najväčší problém. Vyriešiť sa to snaží napríklad nastavovaním svetelnej signalizácie. Zdôrazňuje však, že tvrdenia o dopravnom kolapse sa nepotvrdili, vyvolanú „hystériu“ označil primátor za neprimeranú.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Cyklopruhy na Vajanského sú stále témou
7
Galéria
Zdroj: TASR/Dano Veselský
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM