Katarína Winklerová Krimi

Arogancia a ľahostajnosť: Cestujúci bez rúška zastavil dopravu!

Všetci cestujúci vo verejnej doprave musia používať ochranné rúška. Niektorí to však zjavne nechápu...

Ilustračný obrázok k článku Arogancia a ľahostajnosť: Cestujúci bez rúška zastavil dopravu!
7
Galéria

Hlúposť a arogancia niektorých ľudí nemá hranice. Včera (18. marca) večer nastúpil v Bratislave do vlaku smerujúceho do Komárna muž, ktorý nemal rúško na tvári. A neprešlo mu to!

Odmietol vystúpiť

U cestujúcich sa zdvihla vlna rozhorčenia. Výpravcovia vlak odmietli pustiť zo stanice.

„Cestujúci mohol ohroziť zdravie ostatných spolucestujúcich a nášho personálu,“ uviedol dopravca RegioJet na sociálnej sieti.

Arogantný cestujúci napriek tvrdému zákazu odmietol vystúpiť. Na miesto dokonca museli privolať políciu, ktorá nezodpovedného muža vykázala z vlaku. „Pokým cestujúci nevystúpi alebo si nenasadí ochrannú pomôcku, vlak sa nepohne zo stanice!“ uviedol včera dopravca.

Vlak meškal

Vlak sa teda na stanici v Bratislave poriadne zdržal. „Ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie a meškanie, veríme však, že naše dôvody pochopíte a vaše cestovanie bude maximálne bezpečné,“ vysvetľuje RegioJet.

Dopravca zároveň pripomenul, že pre zaistenie maximálnej bezpečnosti zamestnancov a ostatných spolucestujúcich musia všetci cestujúci vo verejnej doprave používať ochranné rúška, prípadne si zakryť nos a ústa šálmi, šatkami či inými prostriedkami.

RegioJet vlaky
7
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie