Rôzne Správy

Centrum mesta sa opäť zahustí: Na Fazuľovej ulici plánuje investor postaviť obytný súbor

Obytný súbor chce investor vybudovať na pozemku s výmerou 8 172 štvorcových metrov, ktorý je ohraničený budovou hotela, Školskou, Fazuľovou a Slovanskou ulicou.

Ilustračný obrázok k článku Centrum mesta sa opäť zahustí: Na Fazuľovej ulici plánuje investor postaviť obytný súbor
6
Galéria
Zdroj: EIA

V zastavanom území centra Bratislavy v blízkosti Fazuľovej ulice plánuje spoločnosť FP solutions výstavbu obytného súboru. Spustiť ju chce v budúcom roku. Celkové náklady predpokladá na úrovni zhruba 20 miliónov eur. Vyplýva to zo zverejnenej dokumentácie, ktorá je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Staré budovy zbúrajú

Obytný súbor chce investor vybudovať na pozemku s výmerou 8 172 štvorcových metrov (m2), ktorý je ohraničený budovou hotela, Školskou, Fazuľovou a Slovanskou ulicou. „Obytný súbor pozostáva z dvoch nadzemných objektov, ktoré sú prepojené v suteréne. Ide o dva osempodlažné objekty s tromi podzemnými podlažiami určenými pre technické vybavenie a parkovanie,“ píše sa v zámere. Všetky existujúce stavby na dotknutých parcelách budú pred spustením výstavby zbúrané.

Ponúkne najmä byty

Investor počíta s výstavbou dvoj-, troj- a štvorizbových bytov. Nosná je podľa predloženej dokumentácie funkcia bývania. Počíta sa aj s funkciou občianskej vybavenosti. Parkovanie s počtom 389 stojísk má byť zabezpečené v podzemnej garáži.

„Realizáciou navrhovanej činnosti dôjde k vybudovaniu nového obytného súboru so širokou ponukou plôch pre bývanie, s doplnkovou funkciou občianskej vybavenosti pre budúcich obyvateľov obytného súboru, užívateľov nebytových priestorov, ako aj pre jeho návštevníkov,“ píše sa v zámere. Investor deklaruje, že jeho návrh osádza sériu objektov tak, aby bol podporený a zdôraznený pocit mestského bloku.

Zámer je predložený v dvoch variantoch. Rozdiel je v celkovej výmere zelene na ploche riešeného územia. Na realizáciu je odporúčaný druhý variant. V ňom sa navrhuje realizácia sadových úprav s výmerou 2 793 m2. Oproti prvému variantu dochádza k zvýšeniu plošnej výmery zelene v areáli obytného súboru o 800 m2.

Bytový projekt na Fazuľovej ulici
6
Galéria
Zdroj: EIA
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM