Rôzne

Búranie biznis centra Apollo 1 sa odkladá

Po tom, ako majiteľ biznis centra Apollo 1 v roku 2015 zistil problémy so statikou objektu, budovu bolo potrebné uzatvoriť a prestať užívať.

Ilustračný obrázok k článku Búranie biznis centra Apollo 1 sa odkladá
6
Galéria
Zdroj: TASR

Na mieste biznis centra Apollo 1, ktorému hrozilo zrútenie, má po asanácii vyrásť úplne nový objekt. Termín búracích prác ale nateraz nie je známy.

Búranie budovy

Developerom novej budovy, ktorá má na pozemku vyrásť, má byť skupina HB Reavis. Momentálne sa developer venuje konceptu prestavby budovy, ktorý vníma ako novú investíciu. „Samotná prestavba prejde všetkými krokmi – odstránením pôvodnej budovy, realizáciou nového riešenia a následný prenájom a správa budovy. Komplexný plán postupu prác zverejníme vo chvíli, kedy budú jasné všetky kroky a ich časový harmonogram, ktoré závisia aj od dĺžky administratívnych a schvaľovacích procesov,“ pre Bratislava24.sk uviedla Martina Jamrichová, Country PR & Marketing Manager HB Reavis Slovakia.

V pláne je postaviť novú budovu veľkosťou podobnú súčasnej nehnuteľnosti. Jej súčasťou budú kancelárie, maloobchodné aj voľnočasové prevádzky poskytujúce služby miestnej komunite aj rastúcim firmám v Bratislave.

„Cieľom je Ružinovu opäť priniesť miesto, kde sa bude ľudom dobre pracovať. Nový projekt samozrejme splní najmodernejšie požiadavky na prácu s priestorom,“ dodala Jamrichová.

Problémy so statikou

V roku 2015 zistil majiteľ biznis centra Apollo 1 problémy so statikou objektu, ktoré boli tak závažné, že budovu bolo potrebné uzatvoriť a prestať užívať. Medializované informácie v tom čase hovorili o preťažení budovy na viacerých miestach o 50 percent, na jednom mieste až o 250 percent. Vlastník centra pôvodne uvažoval, že po realizácii potrebných stavebno-technických opatrení obnoví jeho prevádzku začiatkom roka 2016.

Následné statické posudky však preukázali závažné poškodenie statiky objektu a odporučili budovu asanovať. Spoločnosť Smart City Centre ako vlastník budovy ju chce začať búrať v marci 2018. Zároveň chce plynulo naviazať na výstavbu novej budovy. Celkové náklady by sa mali pohybovať na úrovni 3,1 milióna eur.

Apollo Business Center
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM