Iné športy Šport

Bratislavu zaplnia bežci: Odštartuje významné športové podujatie

Na 13. ročník ČSOB Bratislava maratónu sa prihlásilo takmer 12 000 bežcov. Hlavný maratón je na pláne v nedeľu. K štafete sa pridá aj Daniela Hantuchová.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavu zaplnia bežci: Odštartuje významné športové podujatie
Zdroj: TASR

V Bratislave sa tento víkend uskutoční 13. ročník bežeckých podujatí ČSOB Bratislava maratón.

Pobežia aj deti a seniori

„Na nedeľňajší maratón je prihlásených 1203 bežcov, čo dáva predpoklad, že pokoríme hranicu tisíc dobehnuvších maratóncov, čo bol vždy náš historický cieľ. Polmaratóncov je 3333, aj tu to vyzerá, že by sme mohli pokoriť hranicu 3000 bežcov. V jednotlivých ďalších disciplínach, vrátane detských behov, máme prihlásených 6500 účastníkov. Z celkového počtu účastníkov je 1919 zo zahraničia a 4804 z Bratis­lavy,“ informoval riaditeľ 13. ročníka ČSOB Bratislava maratónu Jozef Pukalovič.

Organizátori sa pred časom rozhodli, že sa nebudú orientovať na výkony elitných afrických bežcov. Aj preto vlani na maratóne zvíťazil časom 2:29:44 h Jozef Urban (TJ Obal servis Košice), čím sa stal historicky prvým slovenským víťazom tohto podujatia. Maratón žien vyhrala v roku 2017 Češka Michaela Mertová časom 2:51:49 h.

Jedným z tohtoročných favorizovaných Slovákov je Tibor Sahajda (Bratislavský Marathon Sport Club), vlani s najlepším časom 2:18:44 h na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. „Od maratónu v Bratislave očakávam zlepšenie svojho osobného času. Pre mňa byť najlepší na Slovensku nie je dostatočná motivácia. Vždy sa budem orientovať na časy, ktoré sú dôležité na pretekanie vo svete,“ povedal T. Sahajda pre sprievodný magazín podujatia.

Pobeží aj Hantuchová

Ambasádorkou podujatia je tenistka Danieka Hantuchová, ktorá popri povinnostiach vyplývajúcich z tejto funkcie mala bežať aj v jednej z bežeckých disciplín. „Už sa veľmi teším, kedy to odštartujeme. Vážim si, že môžem byť súčasťou takéhoto podujatia. Nikdy predtým o takomto čase som nemala možnosť byť na Slovensku, vždy som hrala na nejakom turnaji. Som zvedavá najmä na detské aktivity, veľmi sa teším na atmosféru. Chcela som aj súťažne bežať, ale nebude tomu tak, som po operácii ramena.“

Hantuchová ale predsa len bude bežať: „Pridám sa v závere k štafete, v ktorej budú ľudia s rôznymi chorobami. Kde nie je dôležité v akom čase a koľko človek ubehne, ale dôležité je, aby sa rozbehol a bojoval o svoje zdravie."

V meste budú počas konania podujatia viaceré dopravné obmedzenia. Dozviete sa o nich TU.

Hlavný program v nedeľu 8. apríla:

  • ČSOB Bratislava maratón (42,195 km), štart o 10.00 h.
  • Mercedes-Benz polmaratón (21,098 km)
  • Johnson Controls štafetový polmaratón (21,098 km)
  • Adient štafetový maratón (42,195 km)

Na fotografii hore: Ambasádorka 13. Bratislava Marathon a bývalá slovenská tenistka Daniela Hantuchová, riaditeľ Bratislava Marathon Jozef Pukalovič a prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok počas tlačovej konferencie pred 13. ročníkom Bratislava Marathon.

Foto: Archív TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie