Nina Táborská Krimi

Bratislavu a Malacky čakajú dnes viaceré protesty. Polícia prijala viaceré bezpečnostné opatrenia

Dnes sa v Bratislave a Malackách uskutočnia verejné zhromaždenia. Polícia preto prijíma viacero opatrení. V súvislosti s plánovanými protestmi môže dôjsť aj k obmedzeniam cestnej premávky.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavu a Malacky čakajú dnes viaceré protesty. Polícia prijala viaceré bezpečnostné opatrenia
Zdroj: TASR

Prvé zhromaždenie bude od 14.00 do 19.00 h na Námestí SNP v Bratislave. Účastníci sa stretnú na Námestí Francza Liszta (predstaničnom námestí). Zhromaždenie sa z miesta stretnutia bude presúvať cez Šancovú ulicu, Štefánikovu ulicu, Hodžovo námestie, Suché Mýto, Hurbanovo námestie na Námestie SNP, informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Ďalším podujatím bude Demonštrácia za toleranciu, ktorá sa uskutoční od 14.00 do 17.00 h na Kamennom námestí, Hviezdoslavovom námestí, Hlavnom námestí a Námestí slobody.

„Účastníci zhromaždenia sa budú v čase od 14.30 h presúvať cez Hviezdoslavovo námestie, Rybné námestie, po Panskej, Ventúrskej, Sedlárskej ulici cez Hlavné námestie, Kostolnú ulicu, Primaciálne námestie, Uršulínsku ulicu, Laurinskú ulicu, bránu, Gorkého, Kamenné námestie, Špitálsku, Mariánsku, Obchodnú, Kollárovo námestie a Námestie slobody,“ priblížil Szeiff.

Tretie verejné zhromaždenie s témou proti islamizácii Európy a imperializmu USA bude v Malackách od 17.00 do 20.00 h. „Účastníci zhromaždenia, ktorí sa stretnú pri soche M. R. Štefánika na Kláštornej ulici sa budú presúvať cez Mierové námestie na Kláštorné námestie, na Družstevnú ulicu,“ dodal Szeiff.

Polícia vyzýva občanov, ktorí sa plánujú zúčastniť uvedených zhromaždení, aby nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov.

„Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo do bezpečnostných opatrení dostatočný počet policajtov a prostriedkov, za pomoci ktorých budú dohliadať na zabezpečenie verejného poriadku, ochranu života, zdravia a majetku občanov,“ dodal Szeiff.

Prečítajte si tiež:

V Bratislave môže byť počas soboty rušno. Mierumilovný Koncert k ľudskosti sa koná v jeden deň spolu s Pochodom proti islamizácii

Sobotňajší pochod v Bratislave: Vedenie mesta odmieta šírenie nenávisti

Čiernou kávou proti bielemu Slovensku: Káva či víno bude v Bratislave zadarmo pre každého, kto prejaví svoju ľudskosť

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM