Iné športy Šport

Bratislavské ulice zaplnia tisícky bežcov: Uskutoční sa 11. ročník najväčšieho nočného behu na Slovensku

V piatok sa v čase od 18:00 do 21:00 hod. uskutoční na Pribinovej ulici v časti pri obchodnom centre detský večerný beh.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské ulice zaplnia tisícky bežcov: Uskutoční sa 11. ročník najväčšieho nočného behu na Slovensku
Zdroj: Dnes24.sk

V Bratislave sa v sobotu (7. 9.) uskutoční 11. ročník najväčšieho nočného behu na Slovensku Telekom Night Run 2019. Zúčastní sa ho 5000 bežcov. Podujatie si vyžiada aj dopravné obmedzenia. Na sociálnej sieti o tom informuje hlavné mesto.

Detský beh

V piatok sa v čase od 18:00 do 21:00 hod. uskutoční na Pribinovej ulici v časti pri obchodnom centre detský večerný beh. „Na štarte a v jeho okolí očakávame zhruba 800 detí a približne rovnaký počet rodičov, preto bude doprava v uvedenom čase na Pribinovej ulici uzatvorená,“ upozorňuje magistrát.

Dopravné obmedzenia

Prejazd nábrežím v úseku od Šafárikovho námestia po Most SNP bude v sobotu obmedzený v čase od 19:55 do 20:55 hod. S miernym zdržaním je potrebné počítať v centre mesta v okolí Námestia SNP a Kamenného námestia, ako aj na Viedenskej ceste v Petržalke.

„Doprava bude riadená a usmerňovaná príslušníkmi dopravnej polície v závislosti od priebehu pelotónu bežcov. Obmedzenia na jednotlivých úsekoch a križovatkách by mali trvať približne 20 až 30 minút,“ spresnilo mesto. Na výjazdy z bočných ulíc budú dohliadať mestskí policajti a organizátori.

Do nedele (8. 9.) bude uzatvorená časť Pribinovej ulice pred obchodným centrom v priestore zastávky Nové SND pre autobusy 29 a 133. V smere na Nové SND ukončia autobusy jazdu o zastávku skôr na Malej scéne.

„Ďalej bude možné vykonať krátky peší presun. V smere do Devína, Devínskej Novej Vsi a Dlhých dielov neobslúžia zastávku Nové SND a ani štandardnú zastávku Malá scéna,“ upozorňuje samospráva. Začínať budú na zastávke Malá scéna z opačnej strany ulice. Od nedele budú autobusy jazdiť opäť podľa štandardného režimu.

Ilustračné foto

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM