Nina Táborská Kultúra

Čo sa chystá v Bratislave tento víkend: Horúčavy sa dajú tráviť aj inak, ako pri vode

Kalendár podujatí sa aj na tento víkend naplnil rôznymi akciami. Redakcia Bratislava24.sk pre vás vybrala tie najzaujímavejšie z nich. Všetko napovedá tomu, že v Bratislave sa ani najbližšie dva dni nudiť nebudete.

Ilustračný obrázok k článku Čo sa chystá v Bratislave tento víkend: Horúčavy sa dajú tráviť aj inak, ako pri vode
Zdroj: Dnes24.sk

Sobota v Starej tržnici

V Starej tržnici sa počas soboty koná už tradične potravinový trh, ktorý prináša niekoľko noviniek a aj počas augusta platí zmena otváracej doby. Viac sa dočítate TU.

Už zajtra sa okrem iného môžete tešiť aj na domáce chutné koláče. Okrem toho sa na poschodí o 11:00 koná aj detské divadielko.

Sobota / 08:00 / Stará tržnica / Vstup voľný

Tento víkend bude súčasťou sobotňajšieho trhu aj Bazár v Starej tržnici. Bazár väčšina z vás pozná z hradu Devín. Svoje zastúpenie tak má aj v Starej tržnici a už tradične tu nájdete starožitnosti, vintage kúsky a kuriozy.

Sobota / 08:00 / Stará tržnica / Vstup voľný

Fotenie na podporu Pluto e-shopu

Občianske združenie P(L)UTO prevádzkuje na Panskej ulici 13 v Bratislave už dva roky malý charitatívny obchodík Plutošop, ktorý ponúka výrobky viac ako 20 chránených dielní, domovov sociálnych služieb, či iných zariadení, pracujúcich s ľuďmi so špeciálnymi potrebami – s telesným či mentálnym postihnutím z celého Slovenska. Na jeseň sa chystá spustiť Pluto e-shop. Na podporu tohto e-shopu však potrebujú aj kvalitné fotografie a preto tu už v sobotu bude tvorivo, fotogenicky, veselo! Viac sa dozviete Tu.

Sobota / 10:00 – 18:00 / Šaty robia človeka (OZ Pluto) Panská 13

Sobotňajšie tvorivé dielne v Petržalke

Areál hotela Bonbón sa v sobotu premení na tvorivé dielne. Viete, čo žije v mori?Už zajtra sa budú tvoriť obrázky z piesku. Tvorivé dielne sú súčasťou Kultúrneho leta v Petržalke. Dielne prebiehajú vždy v sobotu na detskom ihrisku hotela. V nedeľu sa tu zase konajú Nedeľné divadielka.

Sobota / 14:00 / Detské ihrisko v areáli hotela Bonbón / Vstup voľný

Slepá spravodlivosť

Zaujíma vás, ako mučili vinníka v stredoveku? Potom si nenechajte ujsť nočné prehliadky „Slepá spravodlivosť“. Tajomné hradné podzemie opäť ožíva príbehom. Emília Vášáryová ako hradná pani, Peter Šimun ako hlavný sudca. Stredoveký súdny proces na hrade Červený Kameň započne znova už túto sobotu.

Sobota / 19:00 / Hrad Červený kameň SNM

Siesta v galérii: Sochárky

Po dobrom nedeľnom obede ísť na prechádzku do SNG nemusí byť zlý nápad. Žiadna veľká aktivita, dávka kultúry a niečo nové v podaní lektora, ktorý vás prevedie celou výstavou – Sochárky (Výstavný a publikačný projekt prezentuje výber ženských osobností československého sochárstva, ich prínos a špecifiká pre dejiny výtvarného umenia).

Nedeľa / 16:30 / Slovenská národná galéria Bratislava / Vstup voľný

iHRYsko v Dunaji

Nedeľný večer je ako stvorený na hry, pri ktorých sa zabavíte aj si oddýchnete. V KC Dunaj sa uskutoční večer spoločenských hier – mix moderných spoločenských hier pre vaše pobavenie. K dispozícii vám budú aj inštruktori, ktorí vám poradia s výberom hry.

Nedeľa / Dunaj˜ / 18:00 / vstup 1 euro

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM