Správy

Bratislave hrozí v septembri pre výstavbu obchvatu D4/R7 dopravný kolaps

Podľa primátora hlavného mesta SR hrozí, že v septembri skolabuje doprava v Bratislave. Zhotoviteľ obchvatu sa totiž chystá zavrieť dva kľúčové nájazdy na Prístavný most.

Ilustračný obrázok k článku Bratislave hrozí v septembri pre výstavbu obchvatu D4/R7 dopravný kolaps
Zdroj: TASR

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal varuje pred dopravným kolapsom, ktorý by mohla Bratislava zažiť v septembri tohto roku.

Dopravný kolaps

Bratislave hrozí na jeseň dopravný kolaps. „Konzorcium súkromných firiem ohlásilo na september 2018 výstavbu obchvatu D4/R7, čo je najväčší stavebný a investičný projekt v Bratislave za posledné desaťročia. Táto stavba výrazne zasiahne do dopravnej situácie v Bratislave a ovplyvní život v meste,“ informuje magistrát.

„Hrozí napríklad, že v septembri absolútne skolabuje doprava v Bratislave. Zhotoviteľ obchvatu sa totiž chystá zavrieť dva kľúčové nájazdy na Prístavný most – zjazd smerom z Petržalky na Bajkalskú a zjazd na Prístavnú ulicu,“ varuje magistrát.

Koordinačné stretnutie

Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal zvolal na utorok 26. júna koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán okolo projektu obchvatu Bratislavy D4/R7.

Na koordinačnom stretnutí sa zúčastnilo 25 zástupcov z radov mestských častí, župy, investorov, polície, dopravného podniku, štátnych orgánov, ministerstva dopravy a konzorcia D4/R7, ktoré stavbu realizuje. Každý mal možnosť vyjadriť svoj názor na projekt, vyjadriť sa ku komunikácii a veciam, ktoré je potrebné zlepšiť.

„Pri takto obrovskom projekte je absolútne kľúčové, aby fungovala koordinácia a hlavne komunikácia. Nie len medzi jednotlivými úradmi, či firmami, ktoré stavbu realizujú, ale hlavne s občanmi a inými dotknutými subjektami. Projekt D4/R7 bude úspešný iba vtedy, keď sa nám ho podarí vysvetliť všetkým Bratislavčanom. Každý musí rozumieť tomu, čo sa bude diať. Preto som zvolal dnešné stretnutie a s jeho závermi pôjdem za ministrom dopravy,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Otázky občanov

Jedným zo záverov stretnutia je nutnosť vytvorenia úradu splnomocnenca, ktorý bude projekt koordinovať, vysvetľovať a bude k dispozícii na zodpovedanie všetkých otázok občanov, zástupcov samospráv, inštitúcií a ďalších subjektov. „Veľmi potrebné je aj zverejnenie harmonogramu prác, zvolenie reálnych obchádzkových trás, posilnenie prímestskej, vlakovej a mestskej dopravy, ako aj vybudovanie dočasných záchytných parkovísk, prípadne ďalších opatrení,“ informuje magistrát.

Primátor Bratislavy požiada o stretnutie ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka ako gestora projektu, predloží mu závery koordinačného stretnutia a budú spoločne hľadať riešenia, ako zlepšiť komunikáciu a zmierniť dôsledky tejto stavby na život Bratislavčanov.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM