Samospráva

Rača opeknela. Zmizli staré vraky a pribudli kvety.

Nová samospráva Rače je ekofriendly! Vysádza zeleň a nebojí sa ani divokých lúk.

Ilustračný obrázok k článku Rača opeknela. Zmizli staré vraky a pribudli kvety.
Zdroj: raca.sk

Vlani vysadila 26 stromov, 2460 trvaliek a letničiek, orezala 1096 stromov a mala 23 nekosených lúk.

Vynovené ihriská

Na verejných priestranstvách v Rači pribudlo navyše desať nových herných prvkov na ihriskách, 38 herných prvkov bolo opravených a pribudli tri nové parkové stoly. Miestnemu úradu sa tiež podarilo vyčistiť 109 nelegálnych skládok, 12 zdrží a 11 rigolov.

Autovraky

Vlani samospráva odstránila aj 60 autovrakov. Tento rok ich zaevidovala ďalších 54 a osem z už zmizlo. Odstránili ich majitelia na základe vylepenej výzvy. Račianska samospráva spresňuje, že v prípade, ak sa dozvie o dlhodobo odstavenom vozidle, či už inšpekciou v teréne alebo cez podnety od občanov, musí najprv preveriť jeho stav. Zisťuje, či má vozidlo evidenčné čísla, platnú technickú a emisnú kontrolu a takisto, komu patrí pozemok, na ktorom je odstavené.

„Po preverení, komu vozidlo patrí, sa vyvesí výzva na jeho odstránenie na úradnú tabuľu a samotné auto. Potom už plynie 60-dňová zákonná lehota, počas ktorej má majiteľ možnosť so svojim vozidlom vykonať nápravu, prípadne ho odstrániť. Až následne môže zasiahnuť mestská časť,“ vysvetľuje Miestny úrad. Zároveň vyzýva občanov, ak si vo svojom okolí všimli dlhodobo odstavené vozidlo, aby ho nahlásili. Môžu tak spraviť prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu, alebo telefonicky či mailom oddeleniu životného prostredia a dopravy na miestnom úrade v Rači.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie