Rôzne Správy

Bratislava sa v septembri stane metropolou dobrých skutkov

Už teraz si môžete pozrieť a vybrať, kde a ako by ste mohli nezištne pomôcť iným.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava sa v septembri stane metropolou dobrých skutkov
3
Galéria

Bratislavské dobrovoľnícke centrum spolu s desiatkami neziskových organizácií a občianskych združení pripravili už 4. ročník podujatia Týždeň dobrovoľníctva. Čaká na vás plnohodnotný a kvalitný program plný dobrých skutkov.

Bez nároku na odmenu

„Ide o ochutnávku dobrovoľníctva. Stačí prísť na stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk a vybrať si na mapke Bratislavský kraj. Automaticky vás to presmeruje na program v Bratislave. Keď sa vám nejaká dobrovoľnícka aktivita páči, stačí sa prihlásiť kliknutím na tlačidlo „Chcem pomôcť“," vysvetľuje šéfka Bratislavského dobrovoľníckeho centra Gabriela Podmaková.

V Bratislave odštartuje akcia 15. septembra od 10:00 do 15:00 hod. Trhom dobrovoľníctva v Starej Tržnici. „Trh prepája tých, ktorí chcú pomáhať priamo s tými, ktorí pomoc potrebujú. Na trhu sa prezentujú desiatky organizácií, čiže aj človek, ktorý ešte nevie v čom by chcel dobrovoľničiť sa môže zastaviť pri všetkých stánkoch a nájsť tak pre seba vhodnú dobrovoľnícku aktivitu,“ výnimočnosť Trhu zdôrazňuje Podmaková.´

Zapojiť sa môže každý

V rámci celého Týždňa dobrovoľníctva je na výber mnoho dobrovoľníckych aktivít. Zapojiť sa môže naozaj každý – nie sú na to potrebné žiadne špeciálne schopnosti či zručnosti, stačí iba chuť pomáhať. „Organizácie v Bratislave potrebujú napríklad skrášliť svoje okolie, poumývať okná, budú sa vyrábať dekoratívne sviečky, keramika, hračky pre deti z detských domovov“, hovorí Podmaková.

V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 4535 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým takmer 11-tisíc dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.

Ilustračné foto

Naše mesto
3
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie