Ilustračný obrázok k článku Bratislava odmeňuje ZAOČKOVANÝCH: Môžu súťažiť o ROČNÚ električenku!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bratislava odmeňuje ZAOČKOVANÝCH: Môžu súťažiť o ROČNÚ električenku!

Hlavné mesto chce týmto počinom rýchlejšie dosiahnuť kolektívnu imunitu.

KAW Správy Samospráva
KAW Správy Samospráva

Bratislava odmeňuje ZAOČKOVANÝCH: Môžu súťažiť o ROČNÚ električenku!

Hlavné mesto chce týmto počinom rýchlejšie dosiahnuť kolektívnu imunitu.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava odmeňuje ZAOČKOVANÝCH: Môžu súťažiť o ROČNÚ električenku!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Mesto Bratislava v záujme dosiahnutia kolektívnej imunity chce motivovať tých, ktorí sa rozhodujú o očkovaní a odmeniť tých, ktorí už zaočkovaní sú. Preto vyhlasuje súťaž o 60 ročných predplatných cestovných lístkov na MHD pre zaočkovaných.

Všetko pre kolektívnu imunitu

„Pozývame Bratislavčanky a Bratislavčanov, aby sa čo najskôr zaregistrovali na očkovanie a zároveň sa zapojili do súťaže o ročné električenky. Bratislava má šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu a chceme sa o to pokúsiť. Po porade s odborníkmi potrebujeme dosiahnuť hranicu kolektívnej imunity v Bratislave na úrovni 75% zaočkovaného obyvateľstva,“ informoval Bratislava24 magistrát.

Súťaž, ktorú organizuje hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava, potrvá od piatka 9. júla do 27. augusta.

„Pokiaľ nebudeme mať dostatočnú kolektívnu imunitu, ktorá zabráni komunitnému šíreniu vírusu, znovu nám hrozia preplnené nemocnice, zatváranie prevádzok a obmedzovanie služieb, čo by mnohí už ani finančne a ani psychicky nezvládli. Rozhodli sme sa preto motivovať tých, ktorí sa ešte zaregistrujú na očkovanie a aj tých, ktorí už zaočkovaní sú, možnosťou vyhrať ročnú električenku v hodnote 199 eur,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Registrovať sa do súťaže na podporu očkovania je možné na stránke www.kolektivnaimunita.sk, kde je potrebné vyplniť online formulár.

Každé dva týždne vyžrebujú 15 výhercov, ktorí získajú bezplatnú ročnú električenku v hodnote 199 eur. Výhercovia, ktorí získajú celkovo 60 bezplatných ročných električeniek, sa budú počas mesiacov júl a august žrebovať v 4 kolách, po 15 električeniek. Prvé žrebovanie sa bude konať v piatok 16.7. a následne každý piatok v 2-týždenných intervaloch, t.j. 30. 7. 2021, 13. 8. 2021 a 27. 8. 2021.

Podmienky súťaže

Do súťaže je možné sa prihlásiť len raz, a to s jedným telefónnym číslom a e-mailovou adresou. V prípade, že v danom kole súťažiaci nevyhrá, bude automaticky zaradený do nasledovného žrebovania. Výhercovia v danom kole nebudú zaradení do nasledujúceho žrebovania.

Viac o očkovaní v Bratislavskom kraji

Do súťaže sa môže prihlásiť každý obyvateľ Bratislavy starší ako 18 rokov. Trvalý pobyt nie je podmienkou, keďže pre dosiahnutie kolektívnej imunity je potrebné, aby sa dali zaočkovať aj ľudia, ktorí v Bratislave reálne žijú aj bez trvalého pobytu a využívajú aj hromadnú dopravu v meste.

Potvrdenie o očkovaní

Podmienkou pri prevzatí výhry bude preukázanie potvrdenia o očkovaní proti COVID19. V prípade dvojdávkovej vakcíny (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca) ide o potvrdenie o očkovaní prvou dávkou. V prípade registrovanej jednodávkovej vakcíny (Janssen) stačí potvrdenie o očkovaní.

V tejto chvíli už očkovanie nemôže byť jednoduchšie. Oceňujeme veľkokapacitné očkovacie centrum BSK na Národnom futbalovom štadióne, ktoré odstraňuje bariéry pre očkovanie a spustilo očkovanie ľudí aj bez predošlej registrácie. Rozpis plánu, akými vakcínami sa očkuje v ktorý deň, nájdete TU.

Motivuje vás výhra električenky k OČKOVANIU?

Áno. 11.8%
Nie. 29.3%
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín