Samospráva

Všetky informácie poruke: Nové Mesto spúšťa novú mobilnú aplikáciu

Aplikácia užívateľom poskytne okrem iného aj informácie o plánovaných športových a kultúrnych podujatiach, ale aj o cestovnom poriadku MHD a prímestskej dopravy.

Ilustračný obrázok k článku Všetky informácie poruke: Nové Mesto spúšťa novú mobilnú aplikáciu
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Nové Mesto bude obyvateľom posielať najaktuálnejšie správy a dôležité upozornenia v reálnom čase, k dispozícii budú mať tiež informácie o poskytovaných službách mestskou časťou.

Informácie ihneď poruke

„V minulosti o všetkom dôležitom v obci informoval mestský rozhlas. Dnes ich môžeme mať doslova vo vrecku, stačí použiť mobilný telefón. Ak niekde praskne potrubie či vznikne nebezpečný požiar, okamžite zašleme obyvateľom do mobilu správu,“ poznamenal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Špeciálnu sekciu venovala mestská časť úradnej tabuli. Tá už je v digitálnej podobe k dispozícii verejnosti na viacerých miestach Nového Mesta. Na skvalitňovanie životného prostredia v mestskej časti slúži sekcia, v ktorej môžu občania nahlasovať rôzne podnety.

Kam za športom a kultúrou?

„Ak niekto zbadá neodhrabané lístie, vznikajúcu skládku či poškodenú lavičku, vďaka pár kliknutiam do mobilu môže na to upozorniť pracovníka na úrade a problém sa tak ihneď môže začať riešiť,“ priblížil Kusý.

Aplikácia zároveň užívateľom poskytne informácie o plánovaných športových a kultúrnych podujatiach, ale aj o cestovnom poriadku bratislavskej MHD a prímestskej dopravy. Nechýba ani susedská burza, prostredníctvom ktorej môžu ľudia bezplatne darovať alebo predávať veci, ktoré nepotrebujú.

Aplikácia je k dispozícii pre všetky mobilné telefóny s operačným systémom Android a taktiež pre zariadenia Apple.

Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie