Rôzne Futbal Šport

Národný futbalový štadión na Tehelnom poli je právoplatne skolaudovaný

Hodnota výstavby na mieste bývalého slovanistického štadióna stúpla na 54 miliónov eur.

Ilustračný obrázok k článku Národný futbalový štadión na Tehelnom poli je právoplatne skolaudovaný
19
Galéria
Zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Národný futbalový štadión na Tehelnom poli v Bratislave je od utorka právoplatne skolaudovaný. Informoval o tom investor, spoločnosť Národný futbalový štadión (NFŠ).

Skolaudovaný štadión

„Veľmi nás teší, že máme na Slovensku štadión, ktorý je moderný, multifunkčný a zároveň ohľaduplný k životnému prostrediu,“ povedal predseda Predstavenstva NFŠ Pavel Komorník.

Štadión postavili s komplexne vybaveným zázemím na medzinárodnej úrovni v súlade s vysokými štandardmi UEFA a má kapacitu 22 500 sediacich divákov. V skúšobnej prevádzke funguje od decembra 2018 na základe predbežného užívania.

Stavba NFŠ sa začala 1. septembra 2016 a jeho cenu vygenerovala verejná súťaž na 49,81 milióna eur bez DPH (59,77 milióna eur s DPH). Na konci novembra NFŠ oznámením vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) oznámil, že hodnota zákazky stúpla približne o 4,37 milióna eur na 54 107 397 eur bez DPH.

„Miliónový“ štadión

Vyššiu cenu spôsobili dodatočné stavebné práce, súvisiace so vzduchotechnikou, kúrením a chladením a zdravotechnikou, ktoré neboli zahrnuté v pôvodnej zmluve. „Bez týchto doplňujúcich stavebných prác by nebolo možné stavebné dielo dokončiť, respektíve splniť požiadavky na funkčnosť, kompletnosť a bezpečnosť,“ ozrejmil NFŠ.

Ďalších približne 22,5 milióna eur bez DPH stáli investície do vybavenia štadióna – audiotechniky, kabeláže, vzduchotechniky či elektroinštalácie.

Štát sa zaviazal dostavať a odkúpiť nekomerčnú časť štadióna a NFŠ poskytnúť dotáciu vo výške 27,2 milióna eur. Tá mala byť odrátaná z ceny pri prípadnom odkúpení štadióna.

Nový futbalový štadión na Tehelnom poli
19
Galéria
Zdroj: TASR

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM