Futbal Šport

VIDEO + FOTO: Národný futbalový štadión sa ukázal v plnej kráse. Chýba mu už len certifikát

Štadión bude domovským stánkom Slovana Bratislava, hráči ale na ploche zatiaľ ešte netrénovali.

Zdroj: Dnes24.sk

Národný futbalový štadión (NFŠ) je pripravený hostiť prvý zápas. Informoval o tom zástupca investora Pavel Komorník.

Chýbajú detaily

Na organizáciu stretnutia Fortuna ligy však potrebuje ešte certifikát od Slovenského futbalového zväzu (SFZ), takisto čaká na povolenie od Európskej futbalovej únie (UEFA).

„Je to v štádiu riešenia, čakáme na povolenie od zväzu. Druholigový zápas už by sa tu však mohol hrať aj dnes. Pred tromi týždňami sme mali návštevu z UEFA a štadión na 99,9 % vyhovuje. Nemohli nám však ešte dať certifikát, pretože chýbajú niektoré detaily, najmä turnikety. Pravdepodobne prídu na zápas s Trnavou a počas neho priamo urobia certifikáciu. UEFA štadión pochválila, dokonca nám sľúbila, že nám umožní usporiadať duel o európsky Superpohár,“ uviedol Komorník, zástupca investora spoločnosti Národný futbalový štadión.

Pred kolaudáciou

Štadión bude domovským stánkom Slovana Bratislava, hráči ale na ploche ešte netrénovali.

„Ešte neprebehla finálna kolaudácia. Keď budú všetky veci dotiahnuté, tak verím tomu, že tu na jar pred prvým domácim zápasom hráči absolvujú nejaké tréningy, aby sa zžili s prostredím. Chceli by sme privítať na novom štadióne aj súpera zvučného mena, ktorý by ho slávnostne otvoril. Nebude to však jednoduché, pretože tieto veľké kluby majú nahustený program. Urobíme všetko, čo bude v našich silách, nechcem však predbiehať,“ povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík.

Stavba NFŠ sa začala 1. septembra 2016. Štát poskytne NFŠ dotáciu vo výške 27,2 milióna eur, ktorú odpočítajú od kúpnej ceny.

Národný futbalový štadión je dokončený
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie