Krimi

BITKA dvoch blondín v Bratislave: Prizeralo sa množstvo ľudí, políciu nikto NEZAVOLAL

Štátna polícia sa o bitke žien dozvedela až v sobotu na základe novinárskej otázky.

Ilustračný obrázok k článku BITKA dvoch blondín v Bratislave: Prizeralo sa množstvo ľudí, políciu nikto NEZAVOLAL
6
Galéria
Zdroj: tip od čitateľa

Bratislavská mestská polícia vyzýva ľudí, aby ju bezodkladne kontaktovali, ak sú svedkami bitky či agresívneho správania. Polícia tak reaguje na incident z noci na sobotu (14. 5.), kde sa pri jednom z barov na Rybnom námestí v centre hlavného mesta pobili dve ženy.

Len sa prizerali

Súboju sa prizeralo niekoľko desiatok divákov. Žiaden z nich neprivolal štátnu a ani mestskú políciu,“ uviedla polícia s tým, že následky mohli byť veľmi vážne.

Apeluje preto na ľudí, aby mobilné telefóny v takýchto prípadoch využili na kontaktovanie polície. „V Starom Meste máme priemerný čas dojazdu do troch minút. Často sme na mieste výrazne skôr,“ podotkla mestská polícia. V pohotovosti má policajtov z útvaru zásahovej jednotky a kynológie a aj aj z Okresného veliteľstva Bratislava I.

Hrozné následky

Nočný primátor Bratislavy Martin Královič na sociálnej sieti v kontexte nedávneho incidentu reagoval, že ľahostajnosť voči dianiu okolo nás môže mať „hrozné následky“.

Štátna polícia sa o bitke žien dozvedela až v sobotu na základe novinárskej otázky. Ako spresnila, ženy sa mali udierať päsťami a kopať, a to aj do oblasti tváre. Konfliktu sa prizerali návštevníci jedného z bratislavských nočných podnikov i okoloidúci.

Napriek tomu, že sa incidentu prizeral väčší počet osôb, sme neprijali žiadne oznámenie,“ podotkla polícia. Aj napriek tomu začala trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva.

Tragické bitky v centre mesta

Centrum Bratislavy bolo v uplynulých rokoch dejiskom viacerých násilných incidentov, z ktorých niektoré skončili aj tragicky. Na konci decembra 2019 došlo k napadnutiu mladíka, niekoľko týždňov predtým mali dvaja Srbi nadránom napadnúť a usmrtiť 22-ročného krajana.

V roku 2018 na Obchodnej ulici napadol Juraj Hossu Filipínca Henryho Acordu. Ten na následky poranení neskôr v nemocnici zomrel. Za zabitie Acordu si Hossu odpykáva deväťročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

V OBRAZOCH: Počas bitky blondín lietali päste, príčesky aj silikóny
6
Galéria
Zdroj: tip od čitateľa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM