KAW Rôzne Správy

Aký bude názov šiesteho mostu cez Dunaj? Pomôžte aj vy s jeho výberom!

Minister dopravy rozdelil názvy, ktoré zvíťazili v prvom kole, do štyroch dvojíc a každý deň môžete na sociálnej sieti vybrať jeden názov.

Ilustračný obrázok k článku Aký bude názov šiesteho mostu cez Dunaj? Pomôžte aj vy s jeho výberom!
10
Galéria
Zdroj: TASR

Prechod cez Dunaj v rámci výstavby D4 zahŕňa štyri navzájom spojené mosty. Začiatkom júna sa dva zo štyroch mostov na D4R7 spojili. Most prepája dve veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever. Dokončený by mal byť už na budúci rok.

Vyberte názov mosta!

Pri príležitosti spojenia dvoch brehov minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vyzval ľudí, aby vymysleli názov nového mosta. Minister vtedy pripomenul, že osobne by preferoval názov, ktorý vyjadruje príslušnosť k určitej lokalite alebo odkazuje na veľkú osobnosť národného významu.

Momentálne sa osem návrhov s najväčším počtom lajkov dostalo do užšieho výberu, z ktorého budú ľudia vyberať ten víťazný. Minister ich rozdelil do štyroch dvojíc a každý deň môžete na sociálnej sieti vybrať jeden názov. Z nich potom dva postúpia do finále.

Vyberať môžete z pomenovaní: Most M.R. Štefánika, Most A. Dubčeka, Dunajský most, Jarovecký most, Lužný most, Kopáčsky most, Panónsky most a Španielsky most.

Ako by ste nazvali šiesty most cez Dunaj?

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie