Aktualizované KAW Krimi

Ďalšia nehoda trolejbusu MHD. Na mieste sú aj zranení

Hasičská jednotka zabezpečuje miesto nehody a asistuje záchrannej zdravotnej službe pri ošetrení zranených osôb.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia nehoda trolejbusu MHD. Na mieste sú aj zranení
3
Galéria
Zdroj: Revízori Bratislava FB

Na križovatke vo Vrakuni sa stala vážna nehoda trolejbusu MHD. Vodič linky číslo 201 z doposiaľ nezistených príčin narazil v križovatke ulíc Uzbecká – Kazanská do stĺpu trakčného vedenia.

Na mieste sú aj zranení

Pri nehode sa ľahko zranilo osem ľudí. „Záchranári ich po ošetrení previezli do bratislavských nemocníc,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Medzi zranenými bolo šesť žien a jeden muž, prevažne išlo o seniorov. „Mali najmä povrchové poranenia rôznych častí tela,“ priblížila Krčová s tým, že všetci boli pri vedomí.

Nehodu rieši polícia

„Nehoda je so zranením cestujúcej verejnosti a je v štádiu riešenia políciou. Dispečing DPB, a. s. zabezpečil odklon liniek MHD v spolupráci s políciou, ktorý bude trvať až do odstránenia vozidla,“ priblížila pre Bratislava24.sk dopravnú nehodu hovorkyňa bratislavského dopravného podniku Adriana Volfová.

Krátko po jedenástej hodine bola nahlásená dopravná nehoda aj hasičom. „Po príjazde hasičov bolo prieskumom zistené, že trolejbus DPB Bratislava narazil do stĺpu trakčného vedenia,“ informovalo Bratislava24.sk Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

„Hasičská jednotka zabezpečuje miesto nehody, asistuje záchrannej zdravotnej službe pri ošetrení zranených osôb,“ dodávajú hasiči.

Trolejbusy nejazdia

Dopravný podnik Bratislava (DPB) na webovej stránke informoval, že z dôvodu nehody trolejbusu je v danom úseku prerušená premávka trolejbusov liniek 201 a 202.

„Linky 78 a 79 sú odklonené z Uzbeckej rovno cez Kazanskú na Korytnickú a Dvojkrížnu. Odklon trolejbusov je na konečnú Cintorín Vrakuňa,“ uviedol DPB. Dodal, že náhradná doprava je zabezpečená z konečnej Cintorín Vrakuňa na Čiližskú cez Uzbeckú, Korytnickú a Dvojkrížnu a späť na konečnú Cintorín Vrakuňa po trase trolejbusov.

Na spomínanej križovatke sa stala nehoda aj včera, údajne boli nefunkčné semafory.

Nehoda trolejbusu na Kazanskej
3
Galéria
Zdroj: Bratislava - Vrakuňa
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie