Samospráva

Ako udržať zeleň a stopnúť znečistenie? Podnety od občanov rieši užitočná pomôcka

Magistrát predstavil zaujímavú novinku. Občania sa vďaka nej môžu podieľať nielen na krajšom meste.

Ilustračný obrázok k článku Ako udržať zeleň a stopnúť znečistenie? Podnety od občanov rieši užitočná pomôcka
Zdroj: Mesto Prešov

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy chce zrýchliť riešenie občianskych podnetov, ktoré sa týkajú údržby zelene a ciest. Od septembra spustil službu Rýchle zásahy, prostredníctvom ktorej chce takéto podnety vyriešiť do 72 hodín.

Aké podnety rieši

„Rýchle zásahy sa budú vzťahovať na upozornenia na nedostatočne pokosenú trávnatú plochu, suchú zeleň v havarijnom stave, zlomený konár v havarijnom stave, neorezanú prícestnú zeleň, preplnený alebo poškodený kôš, chýbajúci alebo poškodený kanalizačný poklop, znečistené komunikácie, poškodené vertikálne dopravné značenie a nefunkčný semafor," spresnila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Ako sa nahlasuje

Podnet možno nahlásiť prostredníctvom formulára na webe hlavného mesta. „Nahlásenie je potrebné doplniť aspoň jednou fotografiou aktuálneho stavu, aby sa urýchlila identifikácia a overila opodstatnenosť zásahu,“ dodala hovorkyňa.

Na riešení rýchlych zásahov spolupracuje mesto Bratislava s portálom Odkaz pre starostu, ktorý umožňuje obyvateľom samospráv nahlasovať rôzne nedostatky na verejnom priestore.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuálne a zaujímavé správy z nášho mesta:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM