Zdroj: Facebook

Ako jazdiť v bus pruhoch na Bajkalskej a Gagarinovej ulici? Dozviete sa to v policajnom VIDEU

Okrem liniek MHD a prímestských autobusov budú môcť počas dopravných obmedzení bus pruhy využívať aj nákladné vozidlá.

Rôzne Správy
Rôzne Správy

Ako jazdiť v bus pruhoch na Bajkalskej a Gagarinovej ulici? Dozviete sa to v policajnom VIDEU

Okrem liniek MHD a prímestských autobusov budú môcť počas dopravných obmedzení bus pruhy využívať aj nákladné vozidlá.

Zdroj: Facebook

Vodiči, ktorí sa v nasledujúcich mesiacoch nevyhnú prejazdu Gagarinovou a Bajkalskou ulicou v Bratislave, na ktorých bude platiť zmena organizácie dopravy, sa na novú situáciu môžu pripraviť aj prostredníctvom inštruktážneho videa Polície SR. Na sociálnej sieti na stránke Polícia SR – Bratislavský kraj policajti upozorňujú na správnu a nesprávnu jazdu v bus pruhoch.

Ako jazdiť správne?

„Vodiči ostatných vozidiel sa môžu vo vyhradených pruhoch pohybovať len v prípade, ak na mieste nebude značka, ktorá im akýkoľvek vstup do týchto pruhov zakazuje,“ upozorňuje polícia.

Bus pruhy na Gagarinovej i Bajkalskej ulici vyznačilo mesto v predchádzajúcich dňoch. Majú zabezpečiť preferenciu verejnej dopravy. Okrem liniek MHD a prímestských autobusov však budú môcť bus pruhy využívať aj nákladné vozidlá.

Rozsiahle obmedzenia

V hlavnom meste sa v piatok o 20:00 hod. začnú rozsiahle dopravné obmedzenia. Súvisia s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a s výstavbou podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy.

V prípade Mlynských nív pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch a pri D4 a R7 v rokoch. Magistrát i polícia upozorňujú, že Bratislavu čaká náročné obdobie, ktoré si bude vyžadovať veľa trpezlivosti. Prvý nápor na dopravu sa očakáva v pondelok (18. 2.).

Polícia bude v strehu

Polícia vyzýva vodičov, aby si všímali dopravné značenia a dodržiavali pravidlá cestnej premávky, poukazuje pri tom i na zmeny v dynamickom riadení dotknutých križovatiek.

V teréne budú posilnené policajné hliadky, dopravným policajtom z Bratislavského kraja prídu pomôcť i kolegovia z Košíc, Banskej Bystrice, Žiliny a Prešova. „Policajti v rannej a poobedňajšej špičke budú nasadení do priamych úsekov najexponovanejších križovatiek,“ priblížil zástupca riaditeľa Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Tibor Sekula.

Polícia počíta s tým, že na cestách v Bratislave počas dopravných obmedzení dôjde k zvýšeniu počtu škodových udalostí a nehôd.

Na monitorovanie situácie bude využívať kamery a aj vrtuľník. Okrem stránky Polícia SR – Bratislavský kraj bude možné nájsť aktuálne informácie o situácii aj na webe www.zvladneme.to.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Dopravné obmedzenia v Bratislave
26
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM