Správy Samospráva

Ako ďalej s Blumentálskou ulicou? Starostka Starého Mesta rekonštrukciu pozastavila

Najväčším problémom tohto projektu podľa starostky je, že pred jeho prípravou a realizáciou neprebehla verejná diskusia.

Ilustračný obrázok k článku Ako ďalej s Blumentálskou ulicou? Starostka Starého Mesta rekonštrukciu pozastavila
10
Galéria
Zdroj: Radoslav Števčík Facebook

Starostka Starého Mesta hovorila s obyvateľmi o ďalšej plánovanej obnove Blumentálskej ulice. Po diskusii sa rozhodla rekonštrukciu pozastaviť.

Stop rekonštrukcii

Po otvorenej diskusii s obyvateľmi Blumentálskej, starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová dočasne pozastavila rekonštrukciu u­lice.

„Tento projekt má svojich kritikov aj svojich zástancov. Som šoférka, aj cyklista, takže rozumiem argumentom oboch strán. Ale pravdou je, že musíme dospieť k nejakému konsenzu, ktorý, žiaľ, jednu stranu bude bolieť viac,“ uviedla Aufrichtová na webovej stránke Starého Mesta.

Najväčším problémom tohto projektu podľa starostky je, že pred jeho prípravou a realizáciou neprebehla verejná diskusia s dotknutými stranami. „Išlo len o osobné rozhodnutie bývalého vedenia. Od zadania projektu, až po realizáciu, výber materiálov. Je to tak zanesené do projektov, sú na to zmluvy, sme zaviazaní dokonca presnými finančnými limitmi, ktoré musíme dodržovať,“ informovala starostka.

Ubudli parkovacie miesta

Zuzana Aufrichtová na stretnutí povedala, že s projektom, ako je postavený nesúhlasí, no je presvedčená, že vo fáze realizácie, v ktorej sa nachádza, by bolo pre obyvateľov lepšie dokončiť ho.

Problémom pri rekonštrukcii Blumentálskej ulice je úbytok parkovacích miest (približne o tretinu) v dôsledku transformácie parkovania z kolmého na pozdĺžne, ako aj zjednosmernenie ulice. Výmenou za to má byť úprava chodníkov, nová cyklotrasa a odstránenie asfaltu okolo stromov.

Vzhľadom na nespokojnosť obyvateľov Blumentálskej, viaceré pripomienky a podnety, sa starostka rozhodla rekonštrukciu ulice od 29. januára pozastaviť.

O ďalšom osude projektu rozhodnú poslanci na najbližšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, ktoré bude 19. februára. Zasadnutie je verejné a občania ho môžu sledovať v priamom prenose.

Rekonštrukcia Blumentálskej ulice
10
Galéria
Zdroj: Radoslav Števčík Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM