Rôzne Správy

Postavia pri budúcej električkovej trati domy či parkoviská? Petržalčania, vyjadrite svoj názor!

Mestská časť Petržalka vyzýva svojich obyvateľov, aby sa vyjadrili k urbanistickej štúdii Centrálna rozvojová os Petržalky, ktorú na pripomienkovanie predložilo hlavné mesto Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Postavia pri budúcej električkovej trati domy či parkoviská? Petržalčania, vyjadrite svoj názor!
8
Galéria
Zdroj: Alexy&Alexy / ASB.sk

Mestská časť Petržalka vyzýva svojich obyvateľov, aby sa vyjadrili k urbanistickej štúdii Centrálna rozvojová os Petržalky, ktorú na pripomienkovanie predložilo hlavné mesto Bratislava.

Zeleň či nové domy?

Ide najmä o priestor popri budúcej električkovej trati v mestskej časti. „V ostatnom čase sme zaznamenali množstvo otázok, podnetov a aj nespokojnosti s urbanistickou štúdiou hlavného mesta, aby bola pri budúcej električkovej trati výstavba obytných domov či dokonca nových povrchových parkovísk. Našou prioritou je, aby bolo v tomto území čo najviac zelene, peších promenád, cyklotrás a parkov, čiže tzv. Central park,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Vyzýva preto obyvateľov Petržalky, aby posielali všetky svoje pripomienky k tejto štúdii na adresu cro@petrzalka.sk, aby ich mohla mestská časť zapracovať do svojho stanoviska pre hlavné mesto.

„Uvedomujeme si, že ide o mestské pozemky, takže je plne v moci mesta Bratislava zvoliť si, čo na tomto území chce mať. No my sme zásadne proti výstavbe, ktorá bude znižovať kvalitu života súčasných obyvateľov žijúcich v blízkosti tohto územia,“ hovorí Hrčka.

Ako doplnil, aj prípadná výstavba by prioritne mala priniesť pracovné príležitosti, zvýšiť parkovacie kapacity nepovrchovými riešeniami, limitovať výšku navrhovanej zástavby do výšky terás, resp. prvého obytného podlažia a ak tam už bude musieť byť aj výstavba pre bývanie, mala by podľa Hrčku dotvárať verejný priestor a prinášať do Petržalky novú kvalitu verejného priestoru.

Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava

Príďte na verejné prerokovanie

Ak vám nie je budúcnosť Petržalky ľahostajná, príďte na verejné prerokovanie zámeru. Spolu s odborným výkladom spracovateľského kolektívu sa uskutoční dňa 6. februára o 17.00 hod. v DK Zrkadlový háj.

Koncept Urbanistickej štúdie „Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka“ je zverejnený na webovej stránke obstarávateľa www.bratislava.sk v časti Samospráva – Hlavná architektka a je tiež k nahliadnutiu v Kancelárii prvého kontaktu, Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, Primaciálne námestie č. 1, Bratislava.

Petržalka City
8
Galéria
Zdroj: Alexy&Alexy / ASB.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM